Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
22/11/2019 - 14:35

Co budują za tym płotem na Piłsudskiego? Wielkie wykopy w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Jeszcze niedawno było tam chaszczowisko, teraz działka jest ogrodzona płotem z zielonej plandeki, za którym widać głębokie wykopy, ciężkie maszyny i zwijających się robotników. Czy w Nowym Sączu szykuje się jakaś wielka inwestycja?

Wielkie rozkopy skryte za ogrodzeniem, gdzie od jakiegoś czasu zwijają się robotnicy, budzą powszechne zaciekawienie. Jedni obstawiają, że to deweloper buduje jakieś domy, inni  twierdzą, że pewnie to będzie jakiś kolejny sklep.

- Ale wykopali dół. Co tu będzie? – zaglądają za płot  ludzie, którzy przy Alejach Piłsudskiego czekają na autobus. Niektórzy podchodzą do przybitej na ogrodzeniu tablicy informacyjnej.

Czytaj też Sącz w budowie. Co ma koparka nocą na ulicy Kunegundy do jajek i znajomości  

- Budynek usługowy z częścią biurową – można przeczytać. Jest jeszcze informacja o inwestorze i numer telefonu do firmy budowlanej, która inwestycję realizuje.

Dzwonimy, ale wykonawca nie jest skory do udzielania informacji.

- To prywatna, a nie miejska budowa – ucina rozmowę.

Ale  Nowy Sącz jest mały. Wszyscy wszystko wiedzą. Właściciel jednej z lokalnych firm  budowlanych jest dobrze zorientowany.

- Tam są trzy działki, na jednej z nich rzeczywiście powstaje budynek usługowy.  Z tego co wiem mają tam szyć akcesoria do tirów… jakieś dywaniki firaneczki, jakies półeczki, ale pewny nie jestem.

Czytaj też Tak zamieniają u nas budowlaną brzydotę w istne cudo [ZDJĘCIA] 

Jak mówi budowlaniec parterowy pawilon ma mieć blisko pięćset metrów kwadratowych  powierzchni. Na koniec przyszłego roku, budynek ma być gotowy.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)