Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
31/01/2019 - 14:00

Co dalej z krynickim Parkiem im.M.Dukieta?

Do końca 2018 roku miała być gotowa renowacja Parku im. Mieczysława Dukieta, wraz z fontanną „setka”. Modernizacja została jednak przedłużona do połowy tego roku.

Projekt  umowy pn. "Kurort -Krynica", podpisał poprzedni burmistrz Dariusz Reśko.  Obecnie trwa przebudowa Parku im. Mieczysława Dietla,  z fontanną  „setką”, pierwszego z pięciu elementów programu. Renowację miały przejść również m.in. Bulwary Dietla, Deptak czy Park Zdrojowy na Górze Parkowej. Co dalej z inwestycją?  

-  "Poprzedni burmistrz podpisał umowy w ramach projektu pod nazwą Kurort -Krynica, które w znaczący sposób obciążają budżet gminy.  Na same wkłady własne do tych programów w 2019 roku musimy mieć kwotę ponad 8 milionów złotych, co nieuchronnie będzie się wiązać z potrzebą zaciągnięcia kredytu"-mówi burmistrz Piotr Ryba- "Podjęliśmy już starania w Urzędzie Marszałkowskim o rozciągnięcie w czasie i wydłużenie realizacji tych projektów tak, aby w jak najmniejszym stopniu dodatkowo zadłużać gminę". 

W Parku im. M. Dukieta modernizowne są  elementy małej architektury i jego wyposażenia (m.in. fontanny), które zyskają nowoczesną formę. Przestrzeń już uzupełniają nowe atrakcyjne elementy takie, jak schody terenowe z siedziskami oraz leżakami.

Pojawi się nowe oświetlenie, wiosną nasadzona zostanie zieleń, co  pozwoli stworzyć nowe aranżacje istniejących parkowych wnętrz. 

Zimą, jeśli warunki pogodowe sprzyjają, modernizowana jest dawna, publiczna toaleta, która na górnej kondygnacji uzupełniona zostanie o dodatkową funkcję galeryjno-wystawienniczą.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu