Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
09/07/2020 - 12:00

Co się dzieje w spółce Mo-BRUK? Koronawirus wydłużył toczące się postępowanie

Nie dalej jak miesiąc temu pisaliśmy o tym, że marszałek województwa zwrócił się do wójta gminy Korzenna o wyrażenie opinii w sprawie zmienionego przez spółkę na początku tego roku wniosku. Wybuch epidemii zdezorganizował toczące się postępowanie.

Po zakończeniu kontroli działalności zakładu Mo-BRUK do urzędu marszałkowskiego wpłynął wniosek spółki o zmianę zakresu wniosku (rezygnacja ze zwiększania ilości poszczególnych rodzajów odpadów niebezpiecznych, a zwiększenie jedynie łącznej ilości przyjmowanych do przetwarzania odpadów niebezpiecznych). Konieczne stało się zatem przeprowadzenie ponownej kontroli instalacji przez WIOŚ, uwzględniającej nowy zakres wniosku. Kontrola została rozpoczęta, jednakże z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną, czas jej prowadzenia uległ wydłużeniu.

Czytaj też: Posłanka Lewicy zapowiada kolejne kontrole w zakładzie Mo-BRUK. Co na to spółka?

Marszałek województwa wystąpił do Leszka Skowrona, wójta gminy Korzenna, o wyrażenie opinii dla zmienionego w lutym 2020 wniosku. Termin, w którym wójt mógł zaopiniować przesłany wniosek, został przedłużony ze względu na wybuch epidemii koronawirusa i liczne ograniczenia, które wówczas zostały wprowadzone przez rząd. Po upływie tego czasu, w przypadku niewydania opinii, stanowisko wójta miało być uznane za pozytywne, stosownie do zasady ,,milczenie oznacza zgodę”.

Czy wójt wydał opinię? Zwróciliśmy się do gminy o szczegółowe informacje. Do sprawy wrócimy.

k.kos@sadeczanin.info, fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu