Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
16/04/2024 - 11:25

Co to za inwestycyjna ofensywa pod Nowym Sączem za ponad 70 milionów [ZDJĘCIA]

Na całego kręcą się kolejowe inwestycje w naszym regionie. Nie tylko modernizowana jest linia Nowy Sącz- Chabówka. Przebudowywana jest też trasa między Tarnowem a Muszyną i Krynicą, gdzie powstają nowe perony na trzynastu stacjach i przystankach.

Trasa do liftingu

Zapuszczone przystanki i stare torowiska  znikają z trasy kolejowej między Tarnowem a Muszyną i Krynicą.  W marcu ruszyły prace budowlane  na stacji Tuchów i na przystanku Andrzejówka.

- Ustawiane są ściany nowych peronów. Przy zachowaniu ruchu pociągów, wymieniane są tory i sieć trakcyjna – mówi  Dorota Szalacha z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.    Dlatego roboty odbywają się odpowiednio na fragmencie peronów tak, by pasażerowie mogli jednocześnie korzystać z części platformy i bez problemu wejść do pociągu.

Czytaj też No nie! I znowu czekają nas objazdy. Już dziś zamykają kolejną sądecką drogę 

To nie koniec inwestycji

Sukcesywnie realizowane będą roboty na pozostałych przystankach:  Stary Sącz, Barcice, Rytro,  Młodów, Łomnica-Zdrój, Wierchomla Wielka, Zubrzyk, Żegiestów-Zdrój, Milik, Muszyna oraz w Muszynie. - Rozpoczęły się już prace przygotowawcze, obejmujące badania geologiczne, geotechniczne oraz geodezyjne – wyjaśnia rzeczniczka.

Czytaj też Pędzi ekspresem inwestycja gigant niedaleko Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 

W sumie na trzynastu przystankach i peronach pojawią się nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz oznakowanie. Dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się zostaną wybudowane pochylnie. Z myślą o niewidomych i niedowidzących przewidziano także ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze.

Czytaj też Byli liderami światowego eksportu, teraz złapali zadyszkę. Czekają ich problemy?  

Warta 73 miliony inwestycja ma być zakończona w trzecim kwartale przyszłego roku. ([email protected]) fot. PKP PLKDziękujemy za przesłanie błędu