Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
29/07/2019 - 07:30

Co to za sądecką halę postawili. Co tu będzie ? [ZDJĘCIA]

Prace przy budowie hali sportowej przy starosądeckim ogólniaku są już na ukończeniu. Teraz budowlańcy kładą podłogę. Obiekt będzie gotowy na początku września.

Dla uczniów starosądeckiego ogólniaka to superwiadomość. Z nowym rokiem szkolnym skończą się zajęcia w małej sali gimnastycznej  i boisku pod chmurką.

Czytaj też Nareszcie wbili łopaty pod budowę mostu w Kurowie. Kiedy nim przejedziemy? 

- Roboty idą zgodnie z planem – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który dzisiaj wraz z wicestarostą Antonim Koszykiem sprawdzali postęp robót. – Pracownicy firmy budowlanej kładą właśnie specjalną konstrukcję pod parkiet. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, podłoga powinna być bardziej elastyczna. Gra na takim parkiecie będzie przyjemna i powinna być bardziej bezpieczna.

Obiekt będzie miał wymiary  blisko 900 metrów kwadratowych , zaplecze z prysznicami i szatniami oraz trybuny na ponad 140 miejsc. Jest połączony ze szkołą specjalną przewiązką, która umożliwia uczniom przejście do hali z budynku liceum bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. To szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

Czytaj też To tu zbudują koszary dla wojska, które wraca na Sądecczyznę? [ZDJĘCIA] 

Koszt inwestycji to 5 milionów 280 tysięcy złotych.(olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020