Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
22/04/2021 - 10:15

Czy na majówkę odmrożą nam piwne ogródki?

Po tym jak rząd ogłosił, że na majówkę hotele i restauracje, pozostaną zamknięte na cztery spusty, pozostały już tylko marzenia o wypoczynku w plenerze. Może choć jest nadzieja na kawiarniane ogródki? Co na to minister zdrowia?

Tuż przed majówką luzowanie obostrzeń to teraz najbardziej gorący temat. Już wiadomo, że nie spełnią się marzenia o spędzeniu  długiego weekendu w hotelu czy pensjonacie. Może choć jest nadzieja na kawiarniane ogródki?

To pytanie padło podczas rozmowy radiowej Trójki z ministrem zdrowia Andrzejem Niedzielskim. Wedle obecnych restrykcji nie będą one funkcjonować do 25 kwietnia włącznie. Niestety szef resortu  nadzieje rozwiewa.

Czytaj też Wypoczynek od pracy na full wypas. Mogą nam wydłużyć urlop w kodeksie pracy!  

To jeszcze nie jest ten czas. Widzę pewnego rodzaju reakcje, które są każdorazowo nadmiarowe. Jak mamy troszeczkę lepszą sytuację epidemiczną, to wszyscy natychmiast zaczynają krzyczeć, żeby wszystko otwierać, a za chwilę, jak pojawia się kolejna fala, to wszyscy się pytają, po co luzowaliśmy” – powiedział minister.

A może jednak? Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła dla serwisu Onet.pl, że rząd rozmawia na ten temat z branżą gastronomiczną.

Czytaj też Jaka będzie letnia pogoda? Synoptycy mają prognozy jasnowidz Jackowski ma wizje

Adam Niedzielski dodał, że nie ma także rozważań czy nie otworzyć hoteli i restauracji jedynie dla zaszczepionych już osób. O takim pomyśle wspominał niedawno wicepremier Jarosław Gowin.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. pixabyDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020