Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
03/03/2021 - 08:30

Czytelnicy "Sądeczanina" pytają, Państwowa Inspekcja Pracy odpowiada

Reżim sanitarny, system zdalny, kwarantanna… pandemia nie tylko zdemolowała uporządkowane wcześniej życie zawodowe. Niektórzy, także w Nowym Sączu, pogubili się też w przepisach. Mnożą się pytania. W rozwianiu tych wątpliwości pomagają sądeccy eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, którym można było zadawać pytania drogą telefoniczną. Jak wygląda prawo pracy w czasie pandemii po sądecku?

Pracodawca wysyła nas na spotkanie służbowe, w którym ma uczestniczyć sporo ludzi, a my boimy się zarażenia koronawirusem. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można odmówić wykonania polecenia? A co jeśli jesteśmy na kwarantannie. Trzeba pracować czy też nie? Czy z powodu pandemii może nam grozić zawieszenie wypłaty wynagrodzenia? To tylko kilka z licznych wątpliwości jakie wiążą się z pracą zawodową w czasach zarazy.

Z odsieczą zagubionym w pandemicznej rzeczywistości i pracownikom i przedsiębiorcom przyszli eksperci Państwowej Inspekcji Pracy w  Nowym Sączu, którzy podczas telefonicznego dyżuru odpowiadali  na pytania czytelników miesięcznika i  portalu „Sądeczanin”.

Dyżur eksperta PiP

- Porady były przeznaczone zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników – wyjaśnia Beata Ziółko, kierownik sądeckiego oddziału PiP. Mam nadzieję, że  udzielone przez nas odpowiedzi wyjaśniły wiele wątpliwości dotyczących stosowania prawa pracy w nowych i trudnych dla wszystkich warunkach.

A oto pytania jakie padły w czasie  telefonicznego dyżuru i odpowiedzi.  Czytaj dalej na następnej stronie. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020