Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
16/09/2019 - 15:40

Dają dopłaty do instalacji fotowoltaicznej. Można dostać 5 tysięcy

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności, ale wciąż nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie, ze względu na koszty. Teraz będzie można zyskać dofinansowanie z programu „Mój prąd” pilotowanego przez ministerstwo środowiska.

Program zakłada zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Budżet programu to miliard złotych. Wedle zapowiedzi resortu energii dofinansowanie obejmuje do 50 procent kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5 tys. złotych. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Program skierowany jest do gospodarstw domowych.

- To możliwość poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych, co przełoży się nie tylko na oszczędności finansowe, ale i na korzyści dla środowiska – uzasadnia minister środowiska Henryk Kowalczyk,

Jak wyjaśnia ministerstwo, prace legislacyjne nad programem  zostały zakończone i już można składać  wnioski o przyznanie dotacji, zamieszczone na stronach internetowych Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej..

Jakie będzie zainteresowanie dopłatami w Nowym Sączu? Na razie w miejskim magistracie odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)