Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 czerwca. Imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty
16/11/2022 - 13:05

Dają ponad sto tysięcy na docieplenie domu! Jak się dobrać do tej wielkiej kasy

Drogi węgiel, drogi gaz… co zrobić, żeby pieniądze nie szły w komin? Zainwestować w termomodernizację. Skąd wziąć na to pieniądze? Z rządowego programu Czyste Powietrze. W przeszłym roku dotacja będzie jeszcze wyższa.

Jak najlepiej oszczędzić na ogrzewaniu? Trzeba dobrze docieplić dom. Skąd wziąć na to pieniądze? Z rządowego programu Czyste Powietrze. Gra jest warta świeczki, bo dotacja ma  wzrosnąć aż o 20 tys. zł, do ponad 100 tysięcy złotych.

Takie informacje  przekazał niedawno Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podaje serwis biznesinfo.pl

czytaj też Tego boimy się teraz w Nowym Sączu najbardziej?

Maksymalna kwota dotacji jaką można otrzymać na ocieplenie domu czy wymianę kopciucha to obecnie 80 tys. złotych. O dużą kasę będzie się można ubiegać już za niecałe dwa miesiące, bo jak poinformował Mirowski, nabór wniosków ruszy od przyszłego roku.

Na co można wydać pieniądze? Na tak zwaną głęboką termomodernizację. To na przykład docieplenie ścian, dachu, stropodachu. Można także  wymienić okna i drzwi.

czytaj też Przyczaił się tylko na kilka miesięcy i znowu zaatakował w Nowym Sączu  

Wedle zapowiedzi wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej szczegółów  dotyczących nowego programu zostanie ogłoszonych w grudniu tego roku. ([email protected]) fot. pixaby

Dziękujemy za przesłanie błędu