Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
25/09/2019 - 17:05

Debata o nowoczesnym centrum kongresowym dla Krynicy-Zdroju już 30 września

30 września w Krynicy-Zdroju odbędzie się debata na temat możliwości powstania w tym mieście nowoczesnego centrum kongresowego. Organizatorami dyskusji są Instytut Studiów Wschodnich, od 29 lat urządzający Forum Ekonomiczne, burmistrz Krynicy-Zdroju oraz prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów. W debacie weźmie też udział poseł Józef Leśniak (PiS).


- Ta debata jest bardzo potrzebna, już dawno należało zająć się tematem braku stałej infrastruktury dla Forum Ekonomicznego w Krynicy – mówi Piotr Ryba, burmistrz uzdrowiska. – Na razie mamy jedynie to, co odziedziczyliśmy po XX wieku, czyli również tymczasowe namioty na Deptaku - nie ukrywajmy - będące kością niezgody w relacjach z wieloma mieszkańcami i turystami.  Stała infrastruktura dałaby szanse na ograniczenie zajmowania Deptaka - dodaje burmistrz.

Powstanie nowych obiektów to - zdaniem burmistrza Piotra Ryby - dla Krynicy strategiczny cel, bo pozwoliłyby na sprawne organizowanie nie tylko Forum, ale też wielu innych, mniejszych imprez, które również potrzebują nowoczesnej powierzchni kongresowej. - Wiele zależy od naszego partnera, Uzdrowiska Krynica Żegiestów - podkreśla burmistrz - dysponującego w centrum miasta wieloma terenami i budynkami.

O jakich pieniądzach mówimy? Zdaniem burmistrza w grę może wchodzić ok. 200 mln złotych, choć Piotr Ryba zastrzega, że trudno jeszcze na tym etapie o precyzyjne wyliczenia, a gmina koncentrowałaby się nie tyle na pozyskiwaniu pieniędzy co raczej zapewnieniu niezbędnej dokumentacji. Burmistrz Krynicy jest pewny, że nowoczesne centrum kongresowe to inwestycja, która przyniosłaby miastu i całej gminie niewątpliwe korzyści.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu