Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
25/09/2020 - 08:40

Dlaczego głucha cisza zapadła na placu budowy mostu na Kamienicy [ZDJĘCIA]

Jeszcze niedawno na placu budowy tymczasowego mostu na Kamienicy zwijali się robotnicy. Teraz od ponad tygodnia panuje głucha cisza. - Co się dzieje? - Pytają zaniepokojeni mieszkańcy sądeckiego osiedla Zawada i okolicznych miejscowości, którzy od blisko trzech miesięcy są odcięci od miasta z powodu uszkodzonej, zamkniętej, starej przeprawy.

– Czekamy na ten most jak na zbawienie. Mamy już dość tych koszmarnych objazdów przez Mystków albo Ptaszkową  przez co tracimy mnóstwo czasu, nie mówiąc już o pieniądzach wydanych na benzynę.

Tymczasowa przeprawa ma być gotowa w październiku. Fachowcy pojawili się na placu budowy w drugiej połowie sierpnia. Szybko zabrali się za stawianie przyczółków i za dojazdy do przeprawy. Ta część inwestycji leżała po stronie miasta. Przęsło ma położyć wojsko.

Czytaj też Tak się buduje tymczasowy most na Kamienicy w Nowym Sączu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jednak od blisko dwóch tygodni na placu budowy jest martwa cisza, co bardzo niepokoi mieszkańców.

-Robotnicy nagle zniknęli. Widać, że są zrobione nasypy pod drogi dojazdowe do mostu, są jakieś podpory, chyba pod przyczółki… i taką rozgrzebaną budowę zostawili. A gdzie jest to wojsko co to miało zrobić resztę! – denerwują się ludzie.

Czytaj też Katastrofa na podporze. Ludziom puściły nerwy na zamkniętym moście w Nowym Sączu

Co na to ratusz, który inwestycję nadzoruje?

- Wykonawca zakończył już wszystkie prace przygotowawcze, które są niezbędne do tego, żeby wojskowa jednostka inżynieryjna mogła rozpocząć montaż tymczasowego mostu– wyjaśnia Mariusz Smoleń z biura prasowego sądeckiego magistratu. Potem fachowcy dokończą budowę dojazdów do mostu.

Jak tłumaczy Smoleń na razie miasto czeka na uprawomocnienie się wszystkich dokumentów i procedur, które są niezbędne, to tego, żeby swoje prace mogło rozpocząć wojsko.

Wedle zapewnień ratusza tymczasowy most na Kamienicy będzie gotowy zgodnie z obietnicą, przed końcem października. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)   

Budowa tymczasowego mostu na Kamienicy
W korycie rzeki już pojawiły się metalowe podpory, są też budowane drogi dojazdowe.


Dziękujemy za przesłanie błędu