Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
22/04/2020 - 16:30

Dostali 14 milionów na trzy drogi. Komu zrobią taki generalny remont

Rząd właśnie podzielił pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Nowosądecki otrzyma ponad 14,6 miliona złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont trzech dróg.

Choć epidemia koronawirusa paraliżuje gospodarkę, to jednak część inwestycji udaje się realizować. Tak jest w powiecie nowosądeckim, którzy szykuje się do remontów i modernizacji trzech dróg.  Ma na  to ponad 14 milionów złotych, które właśnie otrzymał z Funduszu Dróg  Samorządowych.

Czytaj też czytaj też Skrzyżowanie jak plac budowy. Kiedy skończą nowe rondo w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 

– Pomimo trudnego czasu i różnych obostrzeń musimy pracować normalnie - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. -  Mam nadzieję, że uda się zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje. Proszę pamiętać, że musimy dołożyć z własnego budżetu dokładnie taką samą kwotę jaką otrzymujemy z Funduszu Dróg Samorządowych, ponieważ dofinansowanie wynosi 50 procent. To dla nas wyzwanie, ale liczę na to, że dzięki dobremu gospodarowaniu finansami – wszystko to uda się zrealizować.

Generalny przejdzie drogi powiatowa Nowy Sącz – Florynka. Nowej nawierzchni doczekają się mieszkańcy   Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej i  Boguszy. W sumie  plan inwestycji zakłada modernizację  blisko  km trasy.  Prace race  ruszą w sierpniu i potrwają blisko rok.  Wszystko ma kosztować ponad 16 mln. złotych, z czego polowa pochodzi z  z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kolejna inwestycja to remont liczącego ponad cztery kilometry odcinka drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec w miejscowościach Chomranice, Klęczany, Marcinkowice. Prace mają trwać od sierpnia tego roku do czerwca 2021 roku. Koszt remontu to ponad 10 mln złotych, z czego połowa to dofinasowanie z  rządowego funduszu.

W planach jest również remont ponad dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w Muszynie i Jastrzębiku.  Cena inwestycji Inwestycja  to blisko 4 mln złotych. Drogowcy maja parafować od lipca do czerwca przyszłego roku. 

Czytaj też Ruinę zamienili w cudo. Skończyli remont wieży pałacu w Nawojowej [ZDJĘCIA] 

Z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowywane są budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i gminnych, a także zadania obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Ponadto z Funduszu finansowane są inwestycje na drogach samorządowych, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym.(olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)