Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
14/12/2019 - 13:10

Droga krajowa po remoncie. Można znowu wjechać do centrum Limanowej [ZDJĘCIA]

Znowu można wjechać do centrum Limanowej. Drogowcy właśnie zakończyli trwający od października remont jezdni wokół rynku. Kierowcy odetchnęli z ulgą. To wreszcie koniec uciążliwych objazdów.

Ulica wokół limanowskiego rynku  jest częścią drogi krajowej nr 28. Inwestycja zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg krajowych i Autostrad  kosztowała cztery miliony złotych.  Budowlańcy uwinęli się w dwa miesiące.

Jezdnia zyskała  nową wraz z podbudową i  nowe chodniki. Zmieniony  został  też układ drogi, bo powstała zatoka  przystankowa dla komunikacji miejskiej.

czytaj też Tak zamieniają u nas budowlaną brzydotę w istne cudo [ZDJĘCIA]

To jeszcze nie koniec prac w centrum miasta. Trwa remont samej płyty rynku. Położony za czasów PRL-u beton zastąpią granitowe płyty. W centrum powstanie również nowoczesne oświetlenie oraz system nagłośnienia, który będzie wykorzystywany podczas miejskich imprez.

Nowością będą ławki interaktywne ze stacjami ładowania USB, hotspotem WiFi. Bardziej funkcjonalny stanie się też buzodrom. Do tej pory mieściło się w nim Centrum Informacji Turystycznej. Po rozbudowie będzie również punkt gastronomiczny.

Czytaj też Takiego parkingu jeszcze u nas nie było. Budują trzy poziomy dla samochodów 

Inwestycja ma być gotowa w połowie listopada przyszłego roku. Jej koszt to blisko 10 milionów złotych.

[email protected] fot, UM LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu