Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
14/08/2020 - 10:15

Dziś ostatnia szansa na zakupy. W weekend sklepy zamknięte

W sobotę w związku z przypadającym na ten dzień państwowym i religijnym świętem sklepy będą zamknięte. Zakupów nie zrobimy również w najbliższą niedzielę. Piątek jest zatem ostatnim dniem przed weekendem, w którym możemy odwiedzić markety.

Jutro (15 sierpnia) przypada 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która przeszła do historii jako Cud nad Wisłą. W całej Polsce będzie wówczas obchodzone święto Wojska Polskiego. Oprócz tego, kościół obchodzi święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jako, że dzień ten jest wolny od pracy, zamknięta będzie zdecydowana większość sklepów. Zakupów z racji niedzieli niehandlowej nie zrobimy także dzień później (najbliższa niedziela, kiedy będzie można je robić zaplanowana jest na 30 sierpnia). Piątek jest zatem ostatnim dniem, w którym możemy odwiedzić markety, w celu zrobienia „weekendowych zapasów”.

Zobacz także: Niedziela handlowa 2020. Koronawirus zmienił nasze zwyczaje zakupowe

Z zakazu handlu wyłączone są m.in. sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych, cukiernie, kawiarnie, restauracje, różnego rodzaju lokale gastronomiczne, saloniki prasowe, czy kwiaciarnie. Czynne mogą tylko te sklepy w których klientów obsługiwał będzie sam właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilno-prawnej. Za złamanie przepisów grozi kara w wysokości 1-100 tys. zł.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu