Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
10/09/2021 - 06:00

FAKRO ma więcej patentów niż Orlen. Sądecki gigant na Forum Ekonomicznym

Tej firmy, ani jej twórcy nie trzeba nikomu przedstawiać, zarówno w Polsce jak i za granicą. Z tego też powodu podczas XXX Forum Ekonomicznego Ryszard Florek był uczestnikiem kilku paneli dotyczących eksportu, gigantów eksportowych, polskich marek czy patentów. Jak się okazało, FAKRO może się pochwalić większą kolekcją patentów niż sam Orlen.

Ryszard Florek, prezes zarządu i twórca FAKRO, 8 września dzielił się swoim doświadczeniem z uczestnikami czterech paneli: „Giganci eksportowi silniejsi niż pandemia”, „Made in Poland – potencjał marki polskiej na rynku rodzimym i międzynarodowym”, „Jak potrzymać dobrą passę eksportu” oraz „Rola własności intelektualnej w budowaniu przewagi konkurencyjnej”. Jeśli chodzi o temat własności intelektualnej i patentów sądecka firma nie ma sobie równych w całym kraju.

- FAKRO ma ponad dwieście patentów z czego ja osobiście też mam z pięćdziesiąt, więc być może jestem najbardziej kompetentną osobą w Polsce do rozmowy na temat patentów – mówił Ryszard Florek. – Okazało się, że FAKRO ma więcej patentów niż Orlen.

Jak rozmowy przeprowadzane na Forum Ekonomicznym z przedsiębiorcami z naszego regionu wpływają na życie mieszkańców Sądecczyzny? Odpowiedź możecie poznać w materiale wideo. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu