Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
03/04/2020 - 11:30

Firma MUR-BET. Branża budowlana ma się dobrze

Firma MUR-BET z Gródka nad Dunajcem działa na pohybel i mimo epidemii. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w szeroko rozumianej branży budowlanej i na dziś nie odnotowało strat w stosunku do roku ubiegłego. Jak to się udało?

Ta firma działa na pohybel epidemii. Branża budowlana ma się dobrze

Tomaszowi Dumanie - szefowi firmy jeszcze daleko do coraz powszechniejszego pesymizmu panującego wśród biznesmenów z Sądecczyzny - szanse na przetrwanie swojej firmy szacuje aż na 70 procent, być może dlatego, że MUR-BET na razie nie odnotowuje strat w odniesieniu do analogicznego okresu z zeszłego roku –  firma nie odnotowała ani spadku ilości zamówień, ani poziomu obrotów. Ba – w pracy stawia się komplet pracowników, którzy wyposażeni zostali w maseczki i płyny dezynfekcyjne. Ci, którzy z najróżniejszych przyczyn muszą albo mogą – pracują zdalnie.

Zobacz też: Mo-BRUK: epidemia koronawirusa nam nie zagraża. Przetrwamy

Dlatego Dumana na razie nie ma i nawet nie myśli jeszcze o tworzeniu jakiegoś programu czy planu zaradczego. – Jesteśmy rozpędzeni dzięki kontraktom podpisanym w czwartym kwartale w 2019 roku – komentuje przedsiębiorca rokując, że w tym roku wymierne straty przyniesie mu jedynie ta odnoga przedsiębiorstwa, która od niedawna funkcjonuje w branży turystycznej.
A jak Tomasz Dumana zapatruje się na pakiet antykryzysowy zaproponowany przez rząd? W skali od 1 do 10 wystawia mu notę – 6.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)