Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
01/07/2014 - 09:13

Florek już miliarderem, Korale ubożeją: ranking Wprost

Tygodnik „Wprost”, jak co roku, opublikował listę stu najbogatszych Polaków. Najzamożniejszym sądeczaninem, według tego rankingu, jest producent okien Fakro, Ryszard Florek. Natomiast z roku na rok coraz bardziej uszczupla się majątek rodziny Korali, którzy dorobili się na lodach.
Tygodnik Wprost Ryszarda Florka sklasyfikował w tym roku najwyżej z rodzimych biznesmenów, na 26. miejscu z majątkiem 1,16 mld zł. ( przed rokiem było co prawda 25 miejsce, ale „tylko” z 1,08 mln zł.
To w ogóle jedna z najwyższych pozycji właściciela Fakro w historii rankingów „Wprost” Wychodzi na to, że „Ryszard Florek wraz z rodziną”, jak tytułuje go tygodnik, nigdy nie był tak bogaty jak teraz.

Niżej, bo na 35. miejscu znalazł się bohater niedawnej afery Kazimierz Pazgan, prezes Konspolu ( 828 mln zł), który odnotował niebotyczny skok w porównaniu z ubiegłym rokiem, z 71.miejsca (396 mln zł).

85. w tym roku jest założyciel słynnego Optimusa Roman Kluska (340 mln zł). Kluska przed rokiem był 84. (320 mln zł.) i zdecydowanie wyprzedził w tym roku rodzinę Korali.
Produkujący lody bracia Józef i Marian Koralowie jeszcze rok temu zostali przez Wprost umieszczeni na 64. miejscu z majątkiem 470 mln zł. W tym roku odnotowali jednak gigantyczny wręcz zjazd, aż na 91. miejsce ( „tylko” 290 mln zł).
Przeglądając, umieszczone na internetowej stronie tygodnika archiwum, można sobie przypomnieć, że zaledwie 4 lata temu Koralowie byli w tym samym rankingu na 18. miejscu z majątkiem szacowanym przez Wprost na 1,2 mld zł.

Warto też wspomnieć o właścicielu Newagu. Zbigniew Jakubas znalazł się w tym roku 19. miejscu ( 1,5 mld zł).Najbogatszy, Polakiem według Wprost jest Jan Kulczyk (13,1 mld zł).

BOS
Fot: archiwum,BOS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu