Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
28/06/2018 - 16:15

Florek na topie, Koralowie na aucie. Lista najbogatszych Polaków Wprost

Sądecka reprezentacja przedsiębiorców w dorocznym zestawieniu tygodnika "Wprost" już nie jest taka silna. W tegorocznej drużynie zabrakło braci Koral, bo stopniały ponoć ich dochody z lodowego imperium. Są też inne przetasowania na liście. Znaczący awans zaliczył Ryszard Florek.

Spośród sądeckich krezusów to Ryszard Florek nie tylko wysunął się na prowadzenie, ale także mocno poszybował w górę. Rok temu zajmował na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost” 60. lokatę z majątkiem szacowanym na 634,5 mln. Teraz jest na 28. miejscu. Potentat światowego rynku okien dachowych nie już milionerem, a miliarderem. Majątek Fakro został oszacowany bowiem na 1,36 mld złotych.

Czytaj też Wszyscy mówią, że się nie da? Ryszard Florek kupił pontony do mostu pontonowego

Na liście "Wprost" nie ma już Kazimierza Pazgana, co nie znaczy, że gorzej kręci się biznes w Konspolu. Po prostu nastąpiła zmiana pokoleniowa. W roli milionerów występują teraz dzieci "króla kurczaków": Konrad Pazgan, który od kilku lat jest prezesem firmy i właścicielem połowy udziałów i jego siostra Magdalena. Każde z rodzeństwa może się pochwalić majątkiem wartym 450 mln złotych. Młodzi Pazganowie zajmują 79. pozycję na liście.  Rok temu ich ojciec z majątkiem 900 mln zajmował 41 pozycję w zestawieniu.  

Czytaj też Most zastępczy na Dunajcu? Wody Polskie studzą zapał prezesa Fakro

Spadek na liście o kilka oczek zaliczył Roman Kluska. Był 91 na liście, teraz jest 98.  Kiedyś właściciel firmy Optimus, obecnie producent owczego sera, może sie pochwalić majątkiem  wartym 340 mln złotych. Ta kwota nie zmienia się od pięciu lat.

W tym roku po raz pierwszy wśród setki najbogatszych Polaków zabrakło braci Marian i Józefa Koralów. Właściciele lodowego imperium  rok temu zajmowali w rankingu 67. miejsce z majątkiem 579 mln złotych.

Najbogatszym Polakiem jest Michał Sołowow, główny  akcjonariuszowi chemicznego Synhosu. Jego majątek wyceniono na 10,8 mld zł.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu