Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
29/03/2019 - 18:25

Gaz w Ochotnicy Górnej? Jest gdzieś, na horyzoncie...

W Urzędzie Gminy Ochotnica Dolna odbyło się spotkanie w sprawie wykonania sieci gazowej w Tylmanowej oraz możliwości budowy gazociągu w Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej. Co z niego wynika?

Gaz w Ochotnicy Górnej, to chyba na razie marzenia

W sprawie budowy gazociągu i przyłączy odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Zostało zaplanowane na szóstego kwietnia 2019 r., o godz. 15 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej,

 W kwestii możliwości budowy gazociągów w Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej będą prowadzone konsultacje społeczne wśród mieszkańców. W pierwszej kolejności będzie wykonana kompleksowa sieć gazowa w os. Kłodne w Tylmanowej. Jest to istotne ze względów technicznych – gazyfikacja musi być zrobiona przed budową ścieżek VeloDunajec, aby potem nie naruszać nawierzchni asfaltowej.

W spotkaniu z Wójtem Gminy Ochotnica Dolna Tadeuszem Królczykiem wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa: Marek Kluczyński – inspektor nadzoru, Anna Kuźniar-Klimkowska – kierownik projektu, Dorian Machalica, Józef Mąka – Zakład Gazowniczy w Limanowej, Adam Miąskowski – Zakład Gazownicy w Krakowie oraz pracownicy firmy TESGAS: Mateusz Dula – inżynier budowy, Paweł Sierpiński, Radosław Lewandowski.

Za UGO. PGDziękujemy za przesłanie błędu