Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
14/03/2019 - 12:05

Gdzie kolej wpakuje u nas w tory 23 miliony złotych

Remont torów i przejazdów kolejowych zapowiada PKP na trasie ze Stróż do Jasła. Modernizacja linii, którą z naszego regionu można dojechać w Bieszczady, ma kosztować 23 miliony złotych.

To ma być nie tylko remont torów na trasie Stróże – Jasło, ale także poprawa bezpieczeństwa na piętnastu przejazdach kolejowych –informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK .- Prace ruszają już w połowie marca.

czytaj też Znowu zamkną drogę na Juście. Ile jeszcze potrwa stabilizacja osuwiska  

Najkrótsza trasa kolejowa ze Stróż w Bieszczady prowadzi przez Wolę Łużańską i Gorlice Zagórzany. Tędy jadą pociągi Kolei Małopolskich z Krakowa do Jasła. Kursują też składy towarowe, na przykład z Tarnowa przez Stróże do Jasła.

- Na dziesiątym kilometrze, na odcinku Wola Łużańska - Gorlice Zagórzany, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią tory i wyremontują most nad potokiem w Woli Łużańskiej – mówi Dorota Szalacha.- Prace na piętnastu skrzyżowaniach kolejowo-drogowych zwiększą poziom bezpieczeństwa. To między innymi remont na przejeździe w Szalowej i Woli Łużańskiej, Moszczenicy, gdzie zostanie zamontowana nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.

Czytaj też No ręce opadają. Unieważnili przetarg na budowę łącznika sądeckich obwodnic 

Kolej modernizuje też linię Stróże – Krościenko. W 2017 r. zrealizowano inwestycję za 10 mln złotych pomiędzy Stróżami a Wolą – Łużańską. Obecny projekt za 23 mln zł finansowany jest  z budżetu państwa.

Prace na jednotorowej linii wymagają zmian w kursowaniu pociągów. Uwzględniono je w rozkładzie jazdy. Od 14 marca do 28 czerwca, na odcinku Stróże – Jasło będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu