Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
03/12/2013 - 09:49

Gmina Gródek nad Dunajcem: wymieniają wodomierze

Komunalna spółka "Dunajec", działająca na ternie gminy Gródek nad Dunajcem ruszyła z corocznym odczytem stanów liczników wody i dodatkowo rozpoczęła wymianę wodomierzy.
- Prosimy o udostępnienie obiektów, w których znajdują się urządzenia. W przypadku nieobecności prosimy o odczytanie stanu licznika i przekazanie go, dzwoniąc pod nr telefonu (18) 441 62 28 lub 605 065 771 lub też umówienie się z inkasentem na inny dogodny dla Państwa termin. Inkasenci chodzić będą po domach do 23 grudnia – informuje Andrzej Salamon, prezes spółki i przypomina też o obowiązku zabezpieczenia instalacji wodomierza przed działaniem zbyt niskich temperatur.
Za zabezpieczenie wodomierza głównego lub studzienki wodomierzowej odpowiada właściciel nieruchomości. Nieprawidłowo zabezpieczony wodomierz może być przyczyną awarii, przerw w dostawie wody i kosztów, jakie trzeba ponieść w razie potrzeby wymiany zepsutych urządzeń.
W sezonie zimowym należy właściwie zadbać o pomieszczenia, w których znajdują się wodomierze poprzez uszczelnienie drzwi i okien.
Wodomierze znajdujące się w pomieszczeniach nieogrzewanych należy ochronić przed mrozem piankami lub styropianem. W przypadku budynków letniskowych należy je zabezpieczyć poprzez zamknięcie zaworów i dokonanie spustu z instalacji wewnętrznej.

BOS
Fot: arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI