Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
04/03/2021 - 19:45

Gmina Korzenna otwarcie o Mo-BRUK-u. Wójt informuje mieszkańców

Wójt gminy Korzenna Leszek Skowron poinformował mieszkańców, co dzieje się w sprawie dotyczącej wydania decyzji środowiskowej. Postępowanie dotyczy działalności zakładu Mo-BRUK w Niecwi. Co wynika z udostępnionych na stronie urzędu gminy dokumentów?

Czytaj też: Mo-BRUK komentuje głosy niezadowolenia: gospodarka odpadami to trudna branża

W obwieszczeniu z 3 marca 2021 roku wójt gminy Korzenna Leszek Skowron poinformował mieszkańców o postępie prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej, która jest konieczna z uwagi na planowaną rozbudowę Mo-BRUKu i zwiększenie mocy przerobowych zakładu. Do urzędu gminy wpłynęło sześć pism. Wszystkie dotyczyły wydłużenia terminu do przedstawienia wyjaśnień albo zajęcia stanowiska w sprawie. O dodatkowy termin na przedłożenie wyjaśnień do raportu o oddziaływaniu na środowisko całego przedsięwzięcia zwrócił się do wójta pełnomocnik spółki Mo-BRUK. Sam wójt z kolei wystąpił o prolongatę do marszałka województwa małopolskiego.

Spółka potrzebuje również czasu aby ustosunkować się do wszystkich twierdzeń przed Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska. Pismo marszałka województwa dotyczy nowego terminu na uzupełnienie braków w jednym z załączonych do sprawy pism. Prośby o dłuższy czas zostały zaakceptowane, jednak w obwieszczeniu wójta pojawiło się pouczenie związane z prawem wniesienia ponaglenia.

I tak, stronie służy prawo wniesienia ponaglenia, jeżeli nie załatwiono sprawy w terminie określonym w przepisach prawa administracyjnego, czyli w razie bezczynności, albo gdy postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia danej sprawy. W tym ostatnim przypadku chodzi z kolei o przewlekłość.

Zobacz także: Posłanka zaniepokojona planami Mo-BRUKu. Padają słowa o zdrowiu mieszkańców

Swoje prośby o wydłużenie terminu na przedstawienie wyjaśnień organy tłumaczą panującą pandemią, złożonym charakterem sprawy oraz szerokim zakresem żądanych informacji. Więcej na temat postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej będziemy wiedzieć na przełomie marca i kwietnia br. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020