Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
23/01/2023 - 10:45

Gmina Korzenna: wydadzą blisko 22 miliony złotych na oczyszczalnię i sieć kanalizacyjną

Na budowę oczyszczalni ścieków w Łęce i rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie Korzenna, samorząd wyda blisko 22 miliony złotych. Umowy z wykonawcami są już podpisane. Kiedy mieszkańcy zobaczą efekty prac?

Inni czytali również: Korzenna: do kogo zadzwonić kiedy śnieg zasypie drogę pod domem? Numery wykonawców

Ściekowa ofensywa gminy Korzenna pochłonie blisko 22 miliony złotych. Całą inwestycje podzielono na trzy części i ogłoszono przetarg, który pozwoliły wyłonić najbardziej korzystne oferty przedsiębiorców. Umowy z trzema wykonawcami są już podpisane.

- W dotychczasowej historii gminy nigdy dotąd jednego dnia nie zawierano kontraktów na tak dużą sumę – zauważają pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

Nie przegap: Wrócą do nas czy nie? O podhalańczykach rozmawiamy z wójtem Leszkiem Skowronem

Jedną z części tej wielkiej inwestycji jest budowa oczyszczalni ścieków w Łęce. Obiekt będzie miał wydajność 350 metrów sześciennych na dobę, a koszt jego budowy to ponad 14 milionów złotych.

Ponadto, w Koniuszowej powstanie sieć kanalizacyjna o długości 3 kilometrów, do której będzie można podłączyć ponad 80 budynków. To najmniej kosztowna część ściekowej ofensywy w gminie Korzenna. Koszt tego zadania wyniesie ponad 2,6 mln złotych.

Praca nad siecią kanalizacyjną w Łęce i Siedlcach będą kosztować prawie 5 milionów złotych. Do sieci będzie można przyłączyć około 180 budynków.

Zobacz, co dzieje się w okolicy: Tężnie solankowe wyrastają na Sądecczyźnie jak grzyby po deszczu. Ta jest wyjątkowa

- Wszystkie inwestycje będą realizowane w trybie „Projektuj i buduj!”. W związku z tym w tym roku należy się spodziewać głównie prac projektowo-dokumentacyjnych, chociaż niewykluczone jest też rozpoczęcie robót budowlanych. Ważnym etapem inwestycji będzie uzyskanie niezbędnych zgód od mieszkańców dotyczących lokalizacji sieci – tłumaczą pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

– Liczymy na wyrozumiałość i dobrą współpracę tak, by przedsięwzięcie o ogromnym znaczeniu rozwojowym udało się sfinalizować jak najszybciej – zaznacza Krzysztof Ogorzałek, zastępca wójta.

Na spotkaniu, w czasie którego podpisano umowy na realizację zadań, wykonawcy zadeklarowali, że jeśli nie będzie żadnych przeszkód, będą chcieli zakończyć inwestycje przed terminem, czyli do końca 2025 roku. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu