Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
17/02/2014 - 13:17

Gródek: Będą pieniądze na remonty dróg gminnych

Jest szansa, że jeszcze przed wakacjami zakończą się prace przy remontowaniu dwóch dróg w gminie Gródek nad Dunajcem. Na prace przy drogach w Roztoce-Brzezinach oraz w Zbyszycach gmina otrzyma dofinansowanie ze środków z budżetu państwa.
Spośród pięciu zadań, zgłoszonych przez Urząd Gminy w Gródku nad Dunajcem do realizacji w roku 2014, władze wojewódzkie wytypowały dwa, które otrzymają dofinansowanie. Na ich realizację w sumie przeznaczonych zostanie 170 tysięcy złotych. Promesy mają zostać wręczone jeszcze w tym tygodniu i wtedy ogłoszone zostaną przetargi.

Zmodernizowane zostaną dwa odcinki dróg. Pierwszy to ponad 500 metrów drogi w Roztoce-Brzezinach, na której wyłożony zostanie nowy asfalt i zrobione nowe pobocza. Przy tej okazji w miejscowości wyremontowany zostanie chodnik oraz dwa parkingi.
Odnowiona zostanie również droga w Zbyszycach, o której remont mieszkańcy zabiegali już od dawna. Na prawie kilometrowym odcinku drogi wyłożony zostanie asfalt i pojawią się nowe pobocza. To już drugi remontowany odcinek drogi w Zbyszycach, zniszczony uprzednio przez powódź. W 2013 roku wyremontowano drogę do Zbyszyc od strony Woli Kurowskiej.

Na obydwa zadania gmina otrzyma z budżetu państwa 170 tysięcy złotych. Ile ostatecznie wyniosą remonty, wiadomo będzie po rozstrzygnięciu przetargów.
(i)
Fot. i źródło: UG Gródek nad Dunajcem






Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI