Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 16:00

Gródek nad Dunajcem: mimo planowanych oszczędności nie zabraknie inwestycji

W uchwale budżetowej rady gminy Gródek nad Dunajcem na 2020 rok dochody niemal równały się wydatkom. Początkowy plan w trakcie dwunastu miesięcy ulegał jednak wielu zmianom. Jaki będzie budżet gminy na nadchodzący rok? Jakich inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy?

Tegoroczna uchwała budżetowa na 2021 rok zakłada dochody gminy na poziomie ponad 50 mln zł, natomiast wydatki wstępnie wyniosą około 52 mln zł. – Przyszłoroczny budżet Gródka nad Dunajcem w głównej mierze zakłada oszczędzanie i oczekiwanie na nowy okres programowania – informuje zastępca wójta, Edyta Brongiel. Wśród zadań inwestycyjnych znalazły się między innymi: budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, remonty i modernizacja dróg gminnych oraz montaż odpowiedniego oświetlenia.

- Lwia część wydatków to oczywiście wydatki oświatowe i pomoc społeczna - dodaje wójt. Wydatki inwestycyjne w obszarze turystyki zostaną przeznaczone na zagospodarowanie obrzeży Jeziora Rożnowskiego oraz rewitalizację i odnowę centrów gminnych miejscowości.

Czytaj też: W Siennej powstaje twierdza dla najlepszego klubu piłkarskiego w regionie

Część pieniędzy zostanie przeznaczona na modernizację budynków komunalnych w związku z wejściem w życie nowej ustawy o dostępności, zgodnie z którą gmina jest zobowiązana dostosować budynki użyteczności publicznej dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Włodarze jednostki samorządu terytorialnego złożyli cztery wnioski o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. – Mamy nadzieję, że wnioski zostaną pozytywnie zaopiniowane, a wtedy budżet gminy znacznie się powiększy – wyjaśnia wójt.

Skierowane do funduszu pisma dotyczą zagospodarowania centrum wsi Tropie, rozwoju gminnej infrastruktury sportowej, rozbudowy Szkoły Podstawowej w Siennej oraz zagospodarowania terenu wokół kościoła w Przydonicy. Więcej o planowanych inwestycjach w Gródku napiszemy już niebawem. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog