Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
23/11/2020 - 13:20

Gródek nad Dunajcem szykuje cztery duże inwestycje. Wszystko zależy od dotacji

Włodarze Gródka nad Dunajcem złożyli cztery wnioski w celu uzyskania środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. O planowanych w ramach dofinansowania inwestycjach rozmawiamy z zastępcą wójta Edytą Brongiel, która zdradziła nam szczegóły budżetu gminy na nadchodzący rok.

Zagospodarowanie centrum wsi Tropie zakłada modernizację dawnej organistówki przy kościele z XVI wieku, przystosowanie jej do korzystania i uczynienie z niej miejsca przyjaznego dla społeczeństwa, także pod względem kulturalnym. Przewidziano również modernizację wiaty przystankowej (która oprócz pełnienia funkcji informacyjnej i promocyjnej ma być docelowo punktem widokowym), remont amfiteatru oraz przebudowę drogi powiatowej biegnącej przez sołectwo.

Drugi projekt, którego przedmiotem jest rozwój infrastruktury sportowej na terenie gminy, zakłada przygotowanie zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz rozbudowę istniejącego boiska sportowego w Bartkowej-Posadowej. Podobna inwestycja szykuje się na wielofunkcyjnym obiekcie sportowym w miejscowości Przydonica.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: mimo planowanych oszczędności nie zabraknie inwestycji

Szkoła Podstawowa w Siennej również doczeka się remontu. Gmina planuje wybudowanie nowego obiektu, który spełniałby wszystkie wymogi i standardy edukacyjne. Obecna szkoła oddana do użytku w 1959 roku nie zaspokaja potrzeb młodzieży. Nowa placówka zapewni lepsze warunki do prowadzenia lekcji i zajęć dodatkowych. Docelowo ma być także miejscem spotkań i prób zespołu regionalnego "Siennioki” oraz stowarzyszenia "Siennieńskie wzgórza”, które działają przy szkole. Szacowany koszt tej inwestycji wynosi prawie 3,5 mln zł.

Zobacz także: Paulina Tomasiak powołana do kadry! Zagra w eliminacjach Mistrzostw Europy

Ostatnią z czterech inwestycji jest turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie okolic zabytkowego kościoła w Przydonicy. Projekt zakłada budowę ścieżek spacerowych, utwardzenie parkingu, montaż oświetlenia, ławek, koszy i altanek. Teren ma być przystosowany do organizacji spotkań lokalnej społeczności. Inwestycja z pewnością wpłynie na poprawę wizerunku niewielkiej wsi.

– Mamy nadzieję, że wnioski zostaną pozytywnie zaopiniowane, a wtedy budżet gminy znacznie się powiększy – podkreśliła w jednej z rozmów z "Sądeczaninem" Edyta Brongiel, zastępca wójta Gródka nad Dunajcem.

Więcej na temat budżetu i planów okolicznych gmin na nadchodzący rok przeczytacie w grudniowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". (k.kos@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu