Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
13/12/2019 - 15:05

Gródek nad Dunajcem: udało się, radni podjęli uchwałę w sprawie wywozu śmieci

Wczoraj odbyła się kolejna już nadzwyczajna sesja Rady Gminy Gródek w sprawie ustalenia stawek za wywóz śmieci. Ostatecznie wójt unieważnił przetarg, a radni w końcu podjęli uchwałę.

Od kilku tygodni radni gminy Gródek nad Dunajcem dyskutują nad ustaleniem stawki wywozu za śmieci. Do tej pory bezskutecznie. Radni odrzucali każdą propozycję wójta, Józefa Tobiasza. Jednym z powodów było przekonanie kilku radnych o tym, że najlepszym rozwiązaniem będzie unieważnienie przetargu. Dlaczego? Ponieważ to mogłoby spowodować wpłynięcie korzystniejszych ofert.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: projekt uchwały w sprawie stawek za śmieci znowu odrzucony

Podczas wczorajszej sesji w końcu udało się podjąć konkretne decyzje. - Zgodnie z życzeniem unieważniłem przetarg, jakie będą konsekwencje tego trudno powiedzieć – poinformował podczas sesji wójt. Zapytany o to jak dalej będzie wyglądać procedura odpowiedział, że teraz trzeba czekać 10 dni na uprawomocnienie unieważnienia.

Po tym czasie można ogłosić kolejny przetarg. Jednocześnie wójt podkreślił, że nie chce doprowadzić do sytuacji, że po nowym roku mieszkańcy zostaną ze śmieciami przed domem. Przewodniczący rady gminy, Józef Klimek, powiedział, że sesja została zwołana zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym. Zwołanie sesji było bardzo ważne zarówno dla gminy, jak i mieszkańców. 

Nowy projekt uchwały zakłada następujące stawki dla odpadów segregowanych jeśli bioodpady umieszczane są w przydomowym kompostowniku: od gospodarstwa 1 os. 14 zł, od 2 do 6 osób 13,40 od osoby za miesiąc, powyżej 6 osób dopłata za każdą kolejną osobę wyniesie 6,70. Jeśli z kompostownika nie korzystamy musimy dopłacić 2 zł przy gospodarstwie domowym do 6 mieszkańców, a powyżej 6 dopłacimy 1 zł od każdej kolejnej osoby.

[email protected], fot. UG Gródek nad DunajcemDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI