Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
04/09/2019 - 17:10

Grzegorz Biedroń o "sądeczance": bez niej turyści do nas nie dotrą

Od lat już mówimy, że nowa, ekspresowa "sądeczanka" to szansa dla naszego regionu. Tego samego zdania jest Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, z którym rozmawialiśmy podczas drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Panie prezesie, wszyscy jak mantrę powtarzają, że Sądecczyzna to region piękny i bardzo atrakcyjny dla turystów. Z drugiej strony potwierdzają, że trudno do nas dojechać śladem krętej, zatłoczonej i niebezpiecznej DK 75. Kiedy doczekamy się nowej trasy ekspresowej?
-
To prawda; mamy odrębną, interesującą kulturę, tradycję, góry, parki narodowe - mówi Grzegorz Biedroń. - Wszystko to unikalne w skali Polski. Jako prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej obserwuję w tym roku znaczny wzrost liczby wizyt turystów zagranicznych. Tylko w sierpniu na lotnisko w Balicach przyleciało o 32 procent więcej pasażerów. Niestety, ruch turystyczny koncentruje się w Krakowie i wokół Krakowa oraz w zachodniej Małopolsce.

Grzegorz Biedroń
Tam, gdzie dobrze rozwinięta jest sieć dróg, gdzie dojechać można szybko i bezpiecznie. Sądecczyzna nie korzysta z tych wzrostów w takim stopniu, w jakim mogłaby, gdyby miała szybkie połączenia drogowe czy kolejowe...

O czym jeszcze rozmawiamy z Grzegorzem Biedroniem, prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej? Obejrzyjcie nasz materiał wideo. ([email protected]) Wideo: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)