Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/11/2012 - 11:17

Hala sportowa w Rytrze ma swojego kierownika

Oddana w kwietniu tego roku do użytku hala sportowa przy Gimnazjum im. ks. Józefa Woźniackiego w Rytrze ma swojego kierownika gospodarczego. Został nim Bartosz Stokłosa, bramkarz LKS Poprad Rytro i trener juniorów i trampkarzy.
O stanowisko ubiegało się sześć osób, które spełniać miały określone warunki: wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: kultura fizyczna, rekreacja zarządzanie), przynajmniej dwuletni staż pracy, wiedza na temat problematyki kultury fizycznej, sportu i rekreacji.
Wygrała wizja pracy jaką zaproponował pan Bartosz Stokłosa – mówi Teresa Niedźwiedź, dyrektor Gimnazjum im. ks. Józefa Woźniackiego w Rytrze.
Na razie na hali oprócz uczniów gimnazjum ćwiczą ryterskie kluby sportowe: UKS Ryter Rytro i LKS Poprad Rytro, prowadzone są zajęcia z zumby i aerobiku, a niedawno organizowane były chociażby jubileusze małżeńskie.
Hala jest widowiskowo-sportowa, więc oprócz zastosowań sportowych i rekreacyjnych organizowane w niej będą również biletowane imprezy kulturalne. Na razie mamy początki działalności, nawiązujemy kontakty z instytucjami i klubami sportowymi. Przed laty Rytro było ważnym ośrodkiem przygotowań drużyn sportowych do sezonu. Kiedyś przyjeżdżali tu siatkarze, piłkarze, chociażby Wisły Kraków. Problem zawsze stanowił brak solidnej, dużej hali z zapleczem sportowym. Teraz został już rozwiązany – mówi Bartosz Stokłosa. Świeżo wybrany kierownik gospodarczy hali jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na co dzień trenuje trampkarzy i juniorów LKS Poprad Rytro, a w drużynie seniorskiej jest bramkarzem.
Aktualnie do końca tygodnia w ryterskiej hali trenuje grupa młodych siatkarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, a takich potencjalnych klientów – szkół sportowych i klubów, zdaniem Stokłosy, jest bardzo dużo.
Halę widowiskowo-sportową w Rytrze oddano do użytki 21 kwietnia tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 7,6 mln złotych. Gmina otrzymała na to zadanie ok. 3 mln zł unijnego dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a sama dołożyła do inwestycji 4,5 mln złotych. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ABM Solid S.A. z Tarnowa, a podwykonawcą – Firma Budowlano-Remontowa Tadeusza Pióro z Łabowej. Hala została wzniesiona w ciągu 1,5 roku. Na parterze znajdują się pełnowymiarowe boisko sportowe i trybuny, na których może zasiąść około 300 osób. Obiekt posiada zaplecze sportowe: cztery szatnie, magazyny, sanitariaty. Przygotowano też pomieszczenia, w których znajdą się sauna i siłownia – na razie nie ma dodatkowych środków na ich wyposażenie.

(JB)
Fot. JB







Dziękujemy za przesłanie błędu