Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
14/09/2019 - 10:15

Harmonogram jesiennej wystawki w Nowym Sączu. Porządki czas zacząć!

Stare opony, meble lodówki… bywa, że to wszystko ląduje na dzikich wysypiskach, śmieci najczęściej nad Kamienicą. Żeby temu zapobiec miasto co jakiś czas organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Kolejna zostanie zorganizowana wraz z nadejściem jesieni. Jest już gotowy harmonogram tak zwanej wystawki.

Może już warto zabrać za jesienne porządki na strychu, w garażu czy ogrodzie. Jest ku temu okazja, bo od 1 do 21 października w Nowym Sączu będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. 

Czytaj też Ludzie wpadli w panikę. Pali się na budowie nowego mostu w Kurowie [WIDEO] 

- Mieszkańcy zainteresowani odbiorem odpadów, są zobowiązani wystawić  je przed swoją posesje najpóźniej do godziny 8 w dniu odbioru – informuje sądecki magistrat.  - Pojazdy nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie.

Zbieranie odpadów rozpocznie się od osiedlą Szujskiego, potem Przydworcowego i Millenium, a zakończy się na osiedlu Zabełcze. Wystawka to dobra okazja dla mieszkańców domów jednorodzinnych, aby pozbyć się niepotrzebnych mebli, zużytego sprzętu RTV i AGD, złomu czy opon. 

Jakie odpady będą odbierane? To między innymi radia, telewizory, monitory oraz inny sprzęt RTV, także lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze oraz inny sprzęt AGD. Można się pozbyć zużytych opon od samochodów osobowych, złomu, dywanów, wykładzin, mebli. Zbierane przez miasto odpady to także elementy stolarki – listwy, deski, płyty wiórowe, drzwi  okna.

Czytaj też Wstyd na całą Polskę! Brud i smród nad Jeziorem Rożnowskim [ZDJĘCIA]  

Jak zastrzega wydział gospodarki komunalnej sądeckiego ratusza, nie będą odbierane duże opakowania z tworzyw sztucznych po odpadach niebezpiecznych: farbach, lakierach i rozpuszczalnikach i odpady powstające w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.  

W ramach zbiórki wielkogabarytów  nie będą odbierane  odpady  z zabudowy wielorodzinnej. Na wskazanych nieruchomościach odbiór tego rodzaju odpadów  odbywa się z częstotliwością co najmniej raz raz w tygodniu   jak również z terenu Rodzinnych Ogrodów Działkowych (wyłączonych z systemu) – informuje magistrat.

[email protected] fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)