Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
19/05/2013 - 06:00

Hausner, Bochniarz i Hubner w Rytrze o parytetach

Wczoraj (18 maja) zakończyło się w Rytrze dwudniowe sympozjum naukowo- gospodarcze. Rozmawiano m.in. o roli kobiet w polityce i biznesie.
Do Hotelu Perła Poudnia w Rytrze zjechali m.in. Jerzy Hausner, wicepremier i minister w rządach Leszka Millera i Marka Belki, a dziś członek Rady Polityki Pieniężnej, przedstawicielki Kongresu Kobiet ( m.in. Danuta Hubner, Henryka Bochniarz), prezesi dużych firm (KGHM, operatora komórkowego Orange, sieci handlowej Biedronka czy koncernu energetycznego Tauron). Ich dyskusji przysłuchiwali się studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Sympozjum organizowane jest cyklicznie. W tym roku tematem przewodnim było hasło: "Świat i Polska według Kongresu Kobiet".
- To oczywiste, że potrzeba więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych. Większa różnorodność we władzach jest korzystna dla rozwoju - powiedział Hausner, który przyznał jednak, że ma wątpliwości w sprawie parytetów we władzach firm. - To jest oczywiste, że potrzeba więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych. Nie mówię "nie", tylko nie mam pewności, czy zadziałają jednoznacznie dobrze. Zarządzający firmami muszą sobie uświadomić, że większa różnorodność we władzach jest korzystna dla rozwoju – dodał.
Henryka Bochniarz zaznaczyła, że przez 20 lat polskiej transformacji kobiety były często pomijane w decydowaniu o ważnych sprawach dotyczących polityki i gospodarki. 
- W związku z moją pracą dużo jeździłam po Polsce i Europie. Na większości debat i spotkań byłam jedyną kobietą. Zdarzało się, że prowadzący do wszystkich uczestników mówili "panie profesorze", a do mnie "Danusiu" – poparła ją Danuta Hubner.
Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej organizują sympozja naukowe z cyklu "Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna". Jest to cykliczne, odbywające się dwa razy w roku spotkanie, przyjmujące formę wykładów i dyskusji panelowych. Biorą w nim udział studenci, pracownicy UEK w Krakowie i innych uczelni wyższych oraz przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, przedsiębiorstw sektora publicznego, przedsiębiorców prywatnych oraz mediów.

BOS
Fot: forumekonomiczne.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu