Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
24/07/2021 - 10:00

I już wszystko jasne. Minimalna płaca idzie w górę. Ile to będzie na rękę?

I już wiadomo. Od przyszłego roku płaca minimalna pójdzie w górę. Ma wynosić 3 tys. zł brutto. Wzrośnie też stawka godzinowa. Jest już projekt zmian przygotowanych przez resort rodziny pracy i polityki społecznej.

Z nastaniem nowego roku minimalna pensja tych, którzy pracują na etacie pójdzie w górę. Mają zarabiać 3 tysiące złotych brutto. Wynagrodzenie, które teraz wynosi 2,8 tysiąca złotych brutto, wzrośnie  o 200 złotych. Na rękę to obecnie  2061 zł, po zmianach będzie to  2202 zł. Do 19,60 zł wzrośnie też stawka godzinowa, która obecnie wynosi 18,30 złotych.

Przygotowany przez resort rozwoju projekt rozporządzenia w tej sprawie już został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Czytaj też Rząd sypnie groszem. Już nie tylko 500 plus. Będzie 12 tys. zł na dziecko

Wedle szacunków koszt podwyżki płacy minimalnej w 2022 roku dla małych i średnich firm to około 5,24 mld zł rocznie, a dla dużych 789 mln zł. Podwyżka płacy minimalnej oraz stawki godzinowej dotyczy blisko 2,2 mln osób. To cię też zainteresuje Gdzie się podziało oświadczenie majątkowe marszałka Kozłowskiego?  

Sytuacja tych, którzy zarabiają najmniej poprawi się też za sprawą  Nowego Ładu, rządowego planu reform dla Polski. Z nowym rokiem  wejdzie wzrost kwoty wolnej  od podatku do 30 tys. złotych. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)

.


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog