Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
30/05/2018 - 12:10

Idzie podatkowa rewolucja. Nie trzeba wypełniać wniosków, ani składać deklaracji

Nie będzie już trzeba wypełniać wniosków, ani składać deklaracji, żeby rozliczyć swój podatek. Zrobi to za nas skarbówka. Wystarczą dwa kliki, aby rozliczyć się z fiskusem. Jak to możliwe?

- Polacy wybrali elektroniczne składanie PIT-ów. Wciąż jednak coroczne rozliczenie wymaga od nich wypełniania wniosków lub deklaracji. Dzięki cyfryzacji Krajowej Administracji Skarbowej możemy to zmienić tak, by to urząd wypełniał zeznanie i udostępniał podatnikowi do wglądu i ewentualnego uzupełnienia - przekonuje minister finansów Teresa Czerwińska.

Czytaj też Wystarczy tylko żałować i sądecka skarbówka wybacza podatkowy grzech?

Jak informuje na swoich stronach resort, już od przyszłego roku Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje i udostępni dla podatników elektroniczne wersje PIT-37 oraz PIT-38. Co to oznacza? - Połowa osób fizycznych będzie mogła zakończyć swoje zeznanie podatkowe za pomocą dwóch kliknięć.

Czytaj też O czym donoszą w donosach do urzędu skarbowego sądeczanie. Czy fiskus robi z tego użytek?

Równocześnie w każdym przypadku do decyzji podatnika pozostanie, czy chce sprawdzić swój e-PIT, zmienić, uzupełnić o ulgi, darowizny czy przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego - dodaje szefowa resortu.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI