Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
07/12/2022 - 12:55

Ile będzie kosztował węgiel w sądeckich gminach? Wiemy, gdzie jest najtaniej

W niektórych gminach węgiel już się pojawił, w innych wciąż trzeba czekać. Sprawdzamy, jakie ceny za węgiel obowiązują w sądeckich samorządach.

Zobacz także: Sądecczyzna jakiej nie widzieliście! Za taką jesienią będziemy tęsknić [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy mogą kupować węgiel od gmin w preferencyjnej cenie. Ma być ona nie wyższa niż 2000 złotych. Stawki jednak różnią się w zależności od gminy.

Sprawdzamy, po ile można kupić węgiel w każdej gminie powiatu nowosądeckiego. Okazuje się, że najtaniej jest w Krynicy-Zdroju (1800 złotych za tonę) oraz w Łabowej i Muszynie (1850 złotych brutto za tonę węgla).

Najwyższą możliwą cenę – 2 tysiące złotych brutto – zapłacimy w Rytrze czy w Podegrodziu.

W zestawieniu nie znalazła się gmina Łącko. Jak powiedział w rozmowie z redakcją „Sądeczanina” sekretarz gminy, Wojciech Jamro, samorząd wciąż nie określił ceny za węgiel, bo fizycznie go nie ma. Mieszkańcy poznają konkretną cenę opału wtedy, kiedy dotrze on na miejsce.

Gmina

Cena węgla (brutto za tonę)

Chełmiec

1950 zł

Gródek nad Dunajcem

1950 zł

Grybów (miasto)

1950 zł

Grybów

1950 zł

Kamionka Wielka

1949 zł

Korzenna

1990 zł

Krynica-Zdrój

1800 zł

Łabowa

1850 zł

Łososina Dolna

2000 zł

Muszyna

1850 zł

Nawojowa

1950 zł

Piwniczna-Zdrój

1960 zł

Podegrodzie

2000 zł

Rytro

2000 zł

Stary Sącz

1950 zł

Sekretarz gminy Łącko zauważa, że dostawa węgla miała pojawić się w poprzednim tygodniu. Tak się jednak nie stało. Pracownicy samorządów sami nie wiedzą, kiedy pojawi się węgiel, który będą mogli sprzedać mieszkańcom. Na opał wciąż czeka m.in. Piwniczna-Zdrój.

Węgiel mogą już za to kupić mieszkańcy Starego Sącza. Pod koniec poprzedniego tygodnia do Łabowej dotarła pierwsza dostawa ekogroszku.

To może Cię zainteresować: Znamy już inwestycje z funduszu sołeckiego na 2023 rok. Tak zdecydowali mieszkańcy

W większości sądeckich samorządów jedna cena dotyczy wszystkich rodzajów węgla. Inaczej jest w gminie Kamionka Wielka. Podana w tabeli cena nie obejmuje ekogroszku. (oprac. [email protected], fot. ilustracyjne archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu