Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
23/06/2017 - 11:20

Ile można zarobić na bieganiu! Czy do wzięcia jest dobra kasa?

Festiwal Biegowy w Krynicy rozbija bank. 500 tys. zł na nagrody! W tym roku organizatorzy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy podnieśli wysokość nagród w najważniejszych konkurencjach imprezy i to nawet o 138 proc!

Rekordowe pule złotówek do będą miały Biegi 7 Dolin na: 100 km, 64 km i 34 km, Runek Run (17 km), Konspol Półmaraton czy Życiowa Dziesiątka (10 km).

Najwięcej dostanie zwycięzca właśnie biegu na 10 km. Triumf w „Życiowej dziesiątce”, czyli jednym z przyjemniejszych biegów, bo prowadzącym delikatnie z górki (z Krynicy do Muszyny) to aż 6 tys. zł. No, ale ten bieg cieszy się największą popularnością spośród wszystkich konkurencji Festiwalu Biegowego. W ostatniej edycji na mecie było około półtora tysiąca zawodników.

Na kolejne jeśli wziąć pod uwagę wysokość nagród, trzeba się mocno napracować w górach. Za wygranie Biegu 7 Dolin na 100 km jest 5 tys. zł, 64 km – 4,2 tys. zł, a 34 km – 2 tys. zł. - To najwyższe premie w tego typu biegach w Polsce, a także jedne z wyższych w Europie czy na świecie - podkreślają organizatorzy Festiwalu Biegowego.

Na klasycznych dystansach  nagrody  też są wysokie – Konspol Półmaraton to 3,5 tys. zł za wygraną, a Koral Maraton to 3 tys. zł. Wzrosła też liczba osób nagradzanych w klasyfikacjach generalnych. Np. w Biegu 7 Dolin 100 km zostanie nagrodzonych po 15 najlepszych biegaczy i biegaczek w kat. open oraz w kategoriach wiekowych. W Iron Run czy Biegu 7 Dolin 64 km dodano kategorie wiekowe w rywalizacji kobiet.

Nagród finansowych i rzeczowych jest aż 588! W sumie organizator przeznaczył na nie około 500 tys. zł!

Szczegółowy wykaz nagród w konkurencjach 8. PKO Festiwalu Biegowego dostępny jest TUTAJ.

8. PKO Festiwal Biegowy wystartuje 8 września. Przez 3 dni odbędzie się ponad 30 konkurencji biegowych i nordic walking. Na start zgłosiło się już ponad 7 tys. osób. Zapisy trwają - nie ma limitów czy losowania uczestników, a numery startowe będzie można zdobyć także w biurze zawodów w Krynicy.

ZAPISY DO FESTIWALU BIEGOWEGO

PROGRAM FESTIWALU BIEGOWEGODziękujemy za przesłanie błędu