Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
20/10/2019 - 17:25

Inwestycyjny boom w gminie Łososina Dolna. Kolejna droga będzie remontowana

Droga gminna numer 292456 K Witowice Górne – sklep zostanie wyremontowana. Wójt Gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek podpisał umowę z jedną z firm, która podejmie się realizacji tej inwestycji.

- Cieszę się, że gmina Łososina Dolna realizuje inwestycję za inwestycją. To dobrze o nas świadczy. Ale trzeba mieć na uwadze fakt, iż takie tempo można utrzymać tylko wtedy, gdy udaje się pozyskiwać jak najwięcej funduszy zewnętrznych. My robimy wszystko, aby tak się stało, choć nie jest łatwo. Ważny jest również wkład własny, który musi być pokryty ze środków naszego gminnego budżetuwyjaśnia wójt Andrzej Romanek.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 847 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych, a także z budżetu gminy Łososina Dolna. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanej drogi już końcem listopada. Niestety do tego czasu muszą liczyć ze sporymi utrudnieniami, ponieważ już w poniedziałek 21 października droga zostanie zamknięta.

- Uprzejmie prosimy kierowców o korzystanie z wyznaczonego objazdu drogą krajową numer 75 oraz drogami powiatowymi: Witowice Dolne – Rożnów  i  Witowice Dolne – Tabaszowa – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie gminy Łososina Dolna.

RG [email protected], Fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI