Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
11/03/2019 - 10:35

Jak osiągnąć globalny sukces? To możliwe, im się udało

W czasie kwietniowego Europejskiego Kongresu Samorządów opowiemy również o przedsiębiorstwach, które – dzięki oferowanym produktom, usługom czy autorskiemu sposobowi promocji – szybko przeistoczyły się w rozpoznawalne marki w Europie, a także na świecie.EKS w Krakowie
Wiele z tych firm rozpoczynało swoją ekspansję od małych, lokalnych rynków. Rozpoznawalne produkty – firmy, przedsiębiorstwa, kulinarne specjały – często stanowią wizytówkę danego kraju czy też  miasta. Na uznanych produktach lokalnych budowana jest również regionalna strategia promocji (np. chorwacka wyspa Hvar, znana z produkcji lawendy, reklamowana jest jako „lawendowa wyspa”).

Powiązanie regionu z jego najbardziej rozpoznawalną marką jest zatem elementem coraz częściej pojawiającym się w koncepcjach marketingowych. Prelegentami panelu pt. „Lokalny produkt – globalny sukces” będą przedstawiciele różnych branż oraz stowarzyszeń zajmujących się promowaniem produktów lokalnych.

Podzielą się oni swoimi doświadczeniami oraz strategiami, którymi kierują się – lub powinny się kierować – osoby chcące uczynić ze swojego produktu rozpoznawalną w szerszych kręgach markę. Uczestnicy panelu postarają się odpowiedzieć na pytanie o to, jak wielki potencjał tkwi w promowaniu produktów i firm lokalnych? Jakie znamy dobre przykłady europejskich „wizytówek regionów”? Jak dostosować strategię promocyjną produktu do uwarunkowań różnych rynków, aby osiągnąć sukces?

Wśród zagranicznych uczestników dyskusji znajdą się m.in. Davorka Kodžulović, Dyrektor Finansowa 13. Jul Plantaže (Czarnogóra), Brigid Simmonds, Dyrektor Generalna Stowarzyszenia Brytyjskich Pubów i Piwa (Wielka Brytania) oraz Kateřina Čadilová, Przewodnicząca Stowarzyszenia Marek Regionalnych (Czechy). Moderatorem panelu będzie Niclas Fjellström (Szwecja), Koordynator Europejski w Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Organizacja ta objęła również patronat nad debatą, znajdując się tym samym w gronie partnerów instytucjonalnych V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się 8-9 kwietnia w Krakowie. (Anna Kurowska) Fot. FEDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020