Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
03/08/2020 - 11:35

Jak Sądeckie Wodociągi o dwa lata wyprzedziły koronawirusa

Epidemia koronawirusa wymusiła zmianę przyzwyczajeń. Z jednej strony reżim sanitarny, z drugiej obawy przed zakażeniem, spowodowały, że wiele firm i instytucji przeszło na kontakt elektroniczny, co w tej sytuacji okazało się optymalnym rozwiązaniem. Z powodzeniem, od blisko dwóch lat, robią to Sądeckie Wodociągi, które prowadzą Biuro Obsługi Klienta online. Jak to działa?

- System online nie tylko pozwala na unikanie miejsc, gdzie mogą być większe skupiska ludzi. Jest zwyczajnie wygodny, bo pozwala oszczędzić czas. Wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu – mówi Małgorzata Cygnarowicz z biura promocji i marketingu Sądeckich Wodociągów.

Niektórzy klienci spółki już swobodnie korzystają z usługi e-BOK. To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę spółki - swns.pl, kliknąć ikonkę e-bok i zarejestrować się w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta. Proces rejestracji trwa do dwóch dni roboczych. Potem przychodzi e-mail od Administratora z informacją, że usługa została aktywowana.

Jakie konkretnie sprawy można załatwić on line?

- Dzięki korzystaniu z usługi e-BOK można zyskać szybki dostęp do informacji związanych z rozliczeniami, elektroniczne płatności, bieżące informacje o awariach i planowych włączeniach wody, powiadomienie o ewentualnym wycieku w instalacji wewnętrznej, co dotyczy tych,  którzy mają nakładkę radiową na wodomierzu – wyjaśnia Małgorzata Cygnarowicz.

Dodatkowo w zakładce „sprawy” można wybrać opcję miesięcznych (zamiast kwartalnych) rozliczeń z przedsiębiorstwem.

W lutym Sądeckie Wodociągi uruchomiły także usługę m-BOK. To odpowiednik aplikacji e-BOK na smartfony. Aplikację na telefon można pobrać ze strony e-BOK przedsiębiorstwa.

Jak dodaje Małgorzata Cygnarowicz, system online bardzo dobrze się sprawdza. 

Liczba klientów obsługiwanych telefonicznie i elektronicznie wzrosła do blisko 70 procent. Około 30 proc. z obsługiwanych korzysta z kontaktu bezpośredniego z pracownikami spółki, z zachowaniem sanitarnych rygorów, to znaczy przy okienku, bez możliwości wejścia na teren budynków. Co oczywiste, konieczne są maseczki, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji. 

Większość spraw, dotyczy to zawierania umów, bez problemu można załatwić telefonicznie i mailowo. (jm)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI