Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
05/12/2018 - 07:10

Jaki mają majątek dzieci sądeckich milionerów

Ich rodzice, którzy dorobili się fortuny, zaczynali rozkręcać biznes od zera, w czasach transformacji gospodarczej. Oni majątek dziedziczą. W Nowym Sączu wyrosło nowe, młode pokolenie krezusów przed czterdziestką. Dzieci Kazimierza Pazgana i braci Koral właśnie trafiły na listę młodych, najbogatszych, przed czterdziestką tygodnika "Wprost". Na ile szacowany jest ich majątek?.Sądeccy milionerzy, którzy jeszcze ciągle okupują krajowe rankingi najbogatszych Polaków, powoli przekazują pałeczkę swoim dzieciom. Młode pokolenie lokalnych krezusów nie musi, tak jak ich rodzice, zaczynać od zera, co wcale nie znaczy, że nie zaznały ciężkiej harówki.

Konrad Pazgan przeszedł twardą szkołę nauki rodzinnego biznesu. Już w podstawówce ojciec gonił go do roboty. Junior musiał łapać kurczaki z kurników do klatek - opowiadał o wychowywaniu syna do sukcesji podczas krynickiego Forum Ekonomicznego Kazimierz Pazgan.

To była okropna harówka. Po kilku godzinach drętwiały  od tego ręce. Później pracował w zimnych halach, gdzie patroszył, porcjował i pakował mięso. Z czasem  dostał lżejszą posadę za biurkiem,  w dziale handlu i marketingu. Kiedy miał 28 lat został wiceprezesem holdingu Konsol, jednego z największych europejskich przetwórców mięsa drobiowego. Teraz, w wieku 37 lat Konrad Pazgan  jest prezesem wykonawczym dla całej grupy, choć rodzinna firma trafiła już w ręce amerykańskiego koncernu Cargill.

Czytaj też Sądecki grom z jasnego nieba. Dlaczego Pazganowie sprzedają Konspol Amerykanom?

Siostra Konrada, Magdalena Pazgan-Wacławek, która ma 33 lata, też wspinała się po szczeblach zawodowej kariery w firmie. Jest świetnie wykształconą prawniczka po adwokackiej aplikacji. Zaczynała w Konspolu jako asystentka prezesa. Potem reprezentowała interesy holdingu za granicą. Teraz jest przewodniczącą rady nadzorczej całego holdingu.

Młodzi Pazganowie, każde z nich z majątkiem po 340 milionów,  zajmują dziewiątą lokatę na liście młodych krezusów "Wprost", wyprzedzając między innymi światowe gwiazdy sportu Roberta Lewandowaskiego i Agnieszkę Radwańską.

Na liście milionerów przed czterdziestką są też dzieci braci Koral, 39-letnia Izabela, 36-letnia Monika  i 24-letni Michał. Ich wspólny majątek to 178 mln złotych. Zajmują 21 lokatę.

Józef Koral i jego brat Marian zaczynali biznes od założonej w 1979 roku cukierni w Limanowej. Dzisiaj roczna sprzedaż produkowanych przez nich lodów to ponad 330 mln złotych, co daje im 35 mln czystego zysku. Rozpoznawalność   marki przyniosło im zaangażowanie do reklamy firmy takich gwiazd jak Katarzyna Figura, Maryla Rodowicz, Doda, Joanna Krupa czy Zbigniew Wodecki.

Czytaj też Koralowe imperium. Jak to się zaczęło?

Sądeckim akcentem na liście młodych milionerów "Wprost", jest też 34-letnia Joanna Jakubas, córka Zbigniewa Jakubasa,  która zajmuje w zestawieniu 37. miejsce. Kontroluje 3 mln akcji produkującej monety i sztaby złota Mennicy Polskiej, której największym udziałowcem jest jej ojciec.  Córka Jakubasa jest utalentowaną śpiewaczką operową - pisze tygodnik. - Ukończyła Royal College of Music w Londynie. Śpiewała między innymi w duecie z Andreą Bocellim, w 2015 roku wystąpiła gościnnie w koncercie Ennio Morricone. W październiku tego samego roku zadebiutowała w Operze Bastille w Paryżu, śpiewając arię Kate w operze "Madame Butterfly" Giacoma Pucciniego. 

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu