Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
20/09/2018 - 10:20

Jaki to sens? Szkolą ich jak nie klepać biedy na starość

Po co nam system ubezpieczeń? Dlaczego to obowiązkowe? Ile na tym można zyskać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu, którzy wezmą udział w kolejnej edycji projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą Lekcje z ZUS. Placówka już przygotowuje się do przedsięwzięcia na kolejny rok szkolny.

Lekcje z ZUS” to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  przygotowany z myślą o uczniach szkól średnich.  Młodzi ludzie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi.

- Świadomość Polaków  dotycząca ubezpieczeń społecznych jest niewielka, a przecież to ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam od urodzenia aż po kres. Ta niewiedza rzutuje na całe nasze życie, poprzez nasze wybory w momencie podjęcia pracy, prowadzenia firmy, opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Wiedza na ten temat z pewnością przyda im się w dorosłym życiu - tłumaczy rzecznik prasowy regionalnego oddziału  ZUS Anna Szaniawska.

Z każdym rokiem jest coraz więcej szkól, które uczestniczą w tym w tym edukacyjnym przedsięwzięciu - mówi Anna Mieczkowska, koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji i w sądeckim oddziale ZUS.

Lekcje z ZUS kończą się olimpiadą pod hasłem "Warto wiedzieć więcej na temat ubezpieczeń społecznych. Na prymusa w naszym regionie wyrósł Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Uczniowie placówki zgarnęli  pierwsze miejsce w Polsce.

[email protected] fot. Jm Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI