Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
17/10/2019 - 07:45

Jest rondo w Starym Sączu i wahadło z korkiem [ZDJĘCIA]

W godzinach komunikacyjnego szczytu długi sznur aut stoi u zbiegu ulic Pod Ogrodami i Jana Pawła II w Starym Sączu, gdzie z powodu budowy ronda obowiązuje ruch wahadłowy. Kiedy to się wreszcie skończy, pytają zniecierpliwieni kierowcy. Finiszujemy z robotą odpowiadają drogowcy.

Kierowcy, którzy muszą odczekać swoje przy wjeździe do Starego Sącza, gdzie ruchem wahadłowym, kierują ustawione na jezdni światła, choć utyskują na tę uciążliwość, to jednak z ciekawością spoglądają na nowe rondo, które już jest prawie gotowe.

- Szczególnie podoba mi się ta zachowana stara kapliczka i stare drzewa. Ciekawe rozwiązanie - mówi kierowca z gliwicką rejestracją. Nigdzie takiego ronda nie widziałem. Fajnie to wygląda.

- Niech już wreszcie kończą tę budowę, bo na razie człowiek się denerwuje w korku, szczególnie w godzinach komunikacyjnego szczytu  – mówi inny właściciel czterech kółek. Wygląda na to, że już finiszują z robotą

- Rzeczywiście, zmierzamy ku końcowi, mówi kierownik budowy Anna Rusnarczyk. - W tej chwili kończymy już z pracami brukarskimi na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Jeszcze tylko położymy na jezdni ostatnią warstwę.

Jak dodaje Rusnarczyk, rondo poprawi przepustowość , a skrzyżowanie będzie bezkolizyjne. - Jeśli utrzyma się taka pogoda skończymy w przyszłym tygodniu.

Nowe rondo przy wjeździe do Starego Sącza, które zostało wybudowane za ponad 1,4 mln złotych,  ma trzy wloty: w ulicę Jana Pawła II, w ulicę Pod Ogrodami oraz wjazd do prawie już gotowego kompleksu Park&Ride oraz budynku dworca komunikacji miejskiej.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. jm

Budowa nowego ronda w Starym Sączu już na finiszu
fot.jm


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021