Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
20/10/2023 - 10:55

Już niedługo będzie można z tego korzystać. Co to za budowla wyrosła w centrum wsi pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA]

Już w drugiej połowie listopada mieszkańcy gminy Korzenna będą mogli korzystać z Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Miłkowej. Inwestycja jest już niemal gotowa, a do wykonana pozostaje już tylko podłączenie obiektu do sieci wodociągowej.

Pierwotny planowano, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Miłkowej zostanie oddany do użytku wcześniej. Na przeszkodzie stanął jednak projekt sieci wodociągowej, która ma dostarczać wodę do obiektu. Okazało się, że niezbędne są zmiany w projekcie i w efekcie termin finalizacji prac został przesunięty na połowę listopada.  

Czytaj też Gigantyczne dźwigi, betonowe bloki. To u nas jest pierwsza taka inwestycja w kraju [ZDJĘCIA]  

Poza tym obiekt jest już gotowy. Przy drodze dojazdowej wybudowano parking dla tych, którzy przywozić będą odpady. Cały plac został wybetonowany, wyznaczone są ciągi komunikacyjne. Zamontowano także wagę najazdową potrzebną do ważenia odpadów, a obok niej jest budynek z magazynem, pomieszczeniami administracyjno-socjalnymi oraz częścią warsztatową.

Na placu wskazano także miejsca do czasowego składowania odpadów, gdzie ustawione będą kontenery przeznaczone na różne frakcje odpadów. Teren jest oświetlony, ogrodzony i objęty system monitoringu.

Czytaj też Dają pieniądze na remont. Można za darmo wymienić okna  

Wszystkie odpady przywożone do PSZOK-u przez mieszańców gminy będą na bieżąco wywożone na składowisko bądź oddawane do recyklingu lub utylizacji. ([email protected]) fot. korzenna.pl

Korzenna: będą mogli korzystać z punktu selektywnej zbiórki odpadów
PSZOK ruszy w drugiej połowie listopada


Dziękujemy za przesłanie błędu