Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
09/04/2014 - 11:00

Kamionka Wielka. Są pieniądze na remonty dróg i likwidację osuwisk

Wójt Gminy Kamionka Wielka otrzymał od wojewody małopolskiego promesę finansową w wysokości 200 tys. złotych na remont dwóch dróg gminnych. Są to pieniądze z budżetu państwa, przeznaczone na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej.
Dzięki tym pieniądzom wyremontowana zostanie droga gminna nr 290939K „Węgrzynówka” w Kamionce Wielkiej na odcinku o długości 200 metrów oraz droga gminna Bratyszowiec – Wyręby w Królowej Górnej na odcinku o długości 250 metrów. - Remont polegał będzie na wymianie istniejącej nawierzchni, będzie także uzupełniona i wzmocniona podbudowa drogi – mówi Kazimierz Siedlarz, wójt gminy Kamionka Wielka. Wykonawcą tych robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych z Nowego Sącza, które zostało wyłonione w postępowaniu przetargowym. Remont będzie kosztował ponad 185 tys. zł i powinien się zakończyć do 30 czerwca 2014 roku.
Równocześnie Wójt Gminy Kamionka Wielka w ramach środków na usuwanie ruchów osuwiskowych ziemi odebrał z rąk wojewody małopolskiego promesę finansową w wysokości 110 tys. złotych, za które wykonana zostanie dokumentacja projektowo-budowlana przeniesienia poza teren osuwiska drogi gminnej Mszalnica Góry koło Krzyża. Wykonawcą tych robót jest Terenowa Grupa Rzeczoznawców SITWM z Krakowa. Ostatecznie dokumentacja kosztować będzie około 57 tys. złotych, a termin jej opracowania to 30.09.2014 r.
- Jak co roku Gmina Kamionka Wielka prowadzić będzie remonty dróg gminnych. W uzgodnieniu z sołtysami poszczególnych wsi do pilnego remontu wytypowanych zostało kolejnych 15 odcinków dróg gminnych – dodaje wójt Siedlarz. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym została Firma BUD - Dróg Usługi Budowy
i Modernizacji Dróg Łagosz - Spółka Jawna z okolic Iwkowej. Remonty dróg ukończone zostaną do końca lipca br.
(jg) Źródło i fot.: UG Kamionka Wielka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu