Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
26/01/2021 - 14:45

Karpacz wyprzedza Krynicę w wyścigu po Forum Ekonomiczne

- Karpacz jest coraz bliżej podpisania umowy w sprawie współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w najbliższych latach - donosi BiznesInteria.pl. - W poniedziałek sejmik województwa dolnośląskiego zgodził się na ponad 3 mln zł na promocję regionu podczas imprezy. Tymczasem najnowsza, poprawiona oferta Krynicy, znów nie została dopasowana do potrzeb organizatora Forum.

Czy to dolnośląski Karpacz wygra wyścig po Forum Ekonomiczne? Jak donosi serwis biznes.interia.pl, radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego już zgodzili się zagwarantować uchwałą ponad 3 mln zł na promocję regionu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Małopolska Krynica-Zdrój zostaje więc w tyle, bo choć Forum Ekonomiczne organizowane było tu od 30 lat, to warunki, jakie zaproponowały władze miasta na kolejne lata, nie tylko nie spełniły oczekiwań organizatora, ale - jak mówił "Sądeczaninowi" Jerzy Bochyński, prezes Instytutu Studiów Wschodnich - nie pozwalały nawet na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Forum.

Mimo odrzucenia oferty Krynicy i przyznania wyłączności na negocjacje dla Karpacza, 19 stycznia Krynica przysłała do ISW poprawioną ofertę. Niestety, jak już informowaliśmy, poprawiona oferta Krynicy-Zdroju i spółki Uzdrowisko Krynica Żegiestów zawierała ofertę organizacji części obrad w budynku i na dziedzińcu Starych Łazienek Mineralnych. W oświadczeniu, jakie wydał Instytut Studiów Wschodnich czytamy, że ten zabytkowy obiekt również nie nadaje się do przeprowadzenia spotkań, paneli i debat bez koniecznych adaptacji, których zakres, koszt i czas trwania trudno nawet przewidzieć w sytuacji, gdy do Forum Ekonomicznego 2021 zostało ledwie siedem miesięcy.

Co jest warunkiem powrotu Forum Ekonomicznego do Krynicy? - Możliwość zorganizowania tego wydarzenia na zwartym obszarze wokół deptaka, w obiektach gwarantujących nam możliwość zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Forum i przeprowadzenia Forum w warunkach odpowiadających jego randze - tłumaczył Zygmunt Berdychowski, przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Jego zdaniem poprawiona oferta to skutek determinacji marszałka Małopolski, Witolda Kozłowskiego, by zatrzymać to prestiżowe wydarzenie w naszym województwie.

Sam marszałek, cytowany przez serwis krknews miał zapewnić, że rozmowy o Forum w Krynicy wciąż są prowadzone i ocenić szanse na powrót Forum Ekonomicznego do Krynicy jako 50 na 50. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu