Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
27/02/2021 - 05:00

Katalog 100 firm Sądecczyzny – Fabryka Materacy Nowak

W nowosądeckiej Fabryce Materacy Nowak doskonale wiedzą jak ułożyć nas do snu. Firma, która na rynku działa od siedmiu lat, ma w swojej ofercie szeroki wybór produktów z najlepszej jakości materiałów - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. O tym, jak dobrać idealny materac rozmawiamy z właścicielem, Bartoszem Nowakiem.

Jak produkuje się sądeckie materace?
- Firma nazywa się Fabryką, ponieważ materace przez nas produkowane powstają od podstaw. Choć naszą firmę lepiej porównać do manufaktury, bo nad każdym produktem pracuje człowiek, a nie maszyna.

Jakie materace znajdują się w ofercie pańskiej firmy?
- W naszym katalogu mamy około pięćdziesięciu modeli różnego rodzaju materacy. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy zagwarantować, że każdy klient będzie w stanie dobrze dobrać materac do swoich oczekiwań. Naszym celem jest utrzymanie satysfakcji klientów na najwyższym poziomie i w związku z tym grono specjalistów wciąż pracuje nad nowymi technologiami, które wdrażane są w najnowszych produktach.

Co sprawia, że wasze produkty są tak wysokiej jakości?
- Nie prowadzimy produkcji masowej i, co równie ważne, nie magazynujemy materacy. Każdy z nich, tworzony jest dla konkretnego klienta na indywidualne zamówienie. Staramy się dobierać odpowiednie materiały do upodobań i potrzeb danej osoby. I co istotne, większość produktów z których korzystamy, pochodzi z Polski.

Z jakich materiałów wykonujecie wasze materace?
- Nie mamy żadnych ograniczeń w kwestii doboru materiałów, z których powstają nasze materace. Nasi klienci znajdą tutaj zarówno klasyczne wypełnienia, jak i te ekstrawaganckie. Zakres surowców używanych przez naszą firmę jest niezwykle szeroki. Od pianek lateksowych, termoelastycznych, wysokoelastycznych, siedmiostrefowych, po końskie włosie, wełnę owczą czy trawę morską.

Jak w takiej różnorodności wybrać idealny materac?
- Wszystko zależy od klienta, który zawsze może liczyć na poradę i pomoc w doborze wypełnienia. Specjalna trawa morska z Maroka znakomicie wpływa na nasz kręgosłup, z kolei dla osób lubiących chłodniejszą powierzchnię do spania proponujemy specjalne żelowe pianki chłodzące, dzięki którym materac nagrzewa się trzykrotnie wolniej niż w wersji standardowej. Ze względu na to, że nasze materace produkowane są ręcznie i na indywidualne zamówienie, nie ogranicza nas również wymiar czy grubość. Jesteśmy w stanie dostosować się do największych wymagań naszych klientów.

Dla kogo tworzycie swoje produkty?
- Tworzymy materace standardowe oraz na specjalne zamówienia na przykład dla szpitali, hoteli, przyczep kempingowych, a nawet te dedykowane dla tirów. Oferujemy również materace dedykowane do łóżeczek dziecięcych – to bardzo istotne, aby maluchy od pierwszych dni życia miały zapewnione odpowiednie podłoże do sny.

Co bierzecie pod uwagę tworząc materace dla waszych najmłodszych klientów?
- Dzieci w łóżku spędzają nawet trzykrotnie więcej czasu niż osoba dorosła. Materac dla dziecka nie może więc być ani za miękki ani za twardy. Musi też być stworzony z naturalnych materiałów, aby nie powodował nadmiernej potliwości.

Czy produkty Fabryki Materacy Nowak trafiają tylko na rynek lokalny?
- Produkty z Nowego Sącza trafiają do klientów z całej Polski oraz do krajów Unii Europejskiej.  Dobra opinia o naszej firmie dotarła za granicę, skąd również coraz częściej spływają do nas zamówienia. Wysyłane produkty nie są zwijane przed nadaniem i dzięki temu żaden materac nie traci swoich właściwości jeszcze zanim trafi do rąk klienta. W Nowym Sączu natomiast, zamówione produkty można odebrać osobiście lub zamówić dowóz pod wskazany adres.

Rozmawiała Sylwia Siwulska
Wywiad został opublikowany w Katalogu 100 firm Sądecczyzny, wydanym w 2020 roku przez Fundację Sądecką.

FABRYKA MATERACY NOWAK ul. Szymanowskiego 23, 33-300 Nowy Sącz
Tel.: 883 682 520 Tel.: 18 443 88 30
​E-mail: biuro@fabrykamateracy.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020