Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
14/03/2019 - 11:45

Kiedy wytną stojące nieszczęście z ulicy Barbackiego w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Było o krok od nieszczęścia, kiedy trzy dni temu wichura powaliła na chodnik przy ulicy Barbackiego dwa potężne drzewa. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda, ale strach wśród przechodniów pozostał. Niektóre z drzew, które oparły się silnym porywom wiatru, mają spróchniałe pnie. W każdej chwili mogą runąć. Jak dotąd prośby o ich wycięcie pozostawały bez echa.

- Kilka razy interweniowaliśmy w ratuszu, żeby coś z tymi drzewami zrobili, bo zagrażają bezpieczeństwu – mówił zaraz po wichurze jeden z działkowiczów, który ma ogródek w ich pobliżu.

Zaraz po wichurze pracownicy firmy zajmującej się miejską zielenią zwalone pnie posprzątali, ale spróchniałe drzewa nadal przy Barbackiego zostały.

Czytaj też Tragedia wisi na włosku na Barbackiego w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

- W tej sprawie „Sądeczanin” interweniował w wydziale gospodarki komunalnej sądeckiego magistratu. Monika Zagórowska z biura prasowego urzędu informuje, że do ratusza nikt nie składał wniosku o wycinkę drzew, ale sprawa zostanie załatwiona.

Czytaj też Ludzie panicznie się bali: "Ta wichura była jak tornado" [ZDJĘCIA] [WIDEO]

- Drzewa przy ul. Barbackiego zostały poddane przeglądowi oraz ocenie stanu zdrowotnego. Te, które stanowią zagrożenie zostały zakwalifikowane do usunięcia. W tej sprawie wydział komunalnej obsługi miasta przygotuje stosowny wniosek – pisze w mailu do redakcji „Sądeczanina” rzeczniczka.

Jak zapewniają służby komunalne sądeckiego magistratu, po uzyskaniu wymaganego ustawą zezwolenia drzewa zostaną usunięte, a w ich miejsce zostaną posadzone młode.

[email protected] fot. Jm

Drzewa przy ulicy Barbackiego w Nowym Sączu, które powaliła wichura tarasują chodnik. Te, które stoją obok mają spróchniałe pnie. To śmiertelne zagrożenie
galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)