Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
16/01/2020 - 15:15

Kilkumiesięczna cisza w sprawie butelkomatu. W styczniu temat powrócił

W maju ubiegłego roku pisaliśmy o pomyśle umieszczenia w Nowym Sączu automatu do skupowania plastikowych butelek. Minęło osiem miesięcy, a nadal nie wiadomo, czy urządzenie się pojawi i kiedy to nastąpi. O przedsięwzięciu przypomina jego inicjator.

- Zaproponowałem prezydentowi instalację butelkomatu, bo miałby on pomóc w utylizacji plastikowych butelek. Pomysł zyskał akceptację mieszkańców, którzy mocno kibicowali tej sprawie. Co ważne również sam pan Ludomir Handzel zainteresował się tym tematem. To było w kwietniu, więc minęło kilka miesięcy, a w sprawie nadal cisza - wyjaśnił Michał Kądziołka.

Zobacz: Butelkomat w Nowym Sączu? Sprawa nabrała rozpędu

Jak dodaje pomysłodawca, Rada Miasta w maju podjęła uchwałę zobowiązującą prezydenta do przygotowania analizy możliwości prawnych i faktycznych do wdrożenia na terenie miasta systemu kaucji za plastikowe butelki przy wykorzystaniu automatów. Urządzenie miałoby być wyposażone w czytnik kodów kreskowych.

Jak sytuacja butelkomatu wygląda w styczniu 2020 roku? - Mimo podjęcia uchwały przez Radę Miasta, czyli organ uchwałodawczy, prezydent Ludomir Handzel, więc organ wykonawczy, do dziś nie przedstawił takiej analizy - argumentuje radny Kądziołka. - Dlatego wystąpiłem z interpelacją do pana prezydenta, w której proszę o przedstawienie przeprowadzonej analizy oraz jej wyników.

Zobacz: Butelkomat jest gotowy, podobnie jak projekt uchwały. Czy będzie to opłacalne?

Skontaktowaliśmy się w tej kwestii z biurem prasowym Urzędu Miasta. - Interpelacja radnego Michała Kądziołki została złożona z datą 9 stycznia. Zgodnie ze statutem miasta, prezydent ma 14 dni na odpowiedź. Do 23 stycznia odpowiedź zostanie udzielona - poinformował nas Jakub Pędzich.

Mamy zapewnienie, że oficjalna odpowiedź na interpelację zostanie przesłana również do naszej redakcji, więc niezwłocznie po jej otrzymaniu opublikujemy treść dokumentu

(m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. MŚDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog