Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
18/05/2019 - 09:55

Kładki na Popradzie połączą polsko-słowackie pogranicze

Na Popradzie w Miliku-Legnava i Andrzejówce (Ługi)- Mały Lipnik powstaną kładki dla pieszych i rowerzystów, które połączą polskie miejscowości ze Słowacją. Wszystko w ramach międzynarodowego projektu EuroVelo11. Podoba kładka powstała w Żegiestowie latem 2015 roku.

Trasa rowerowa EuroVelo 11 meandruje, biegnąc raz po polskiej raz po słowackiej stronie Popradu. Most, który wybudowano w  lipcu 2015 roku, zapewnia szybką i wygodną komunikację pomiędzy Żegiestowem i Sulinem na Słowacji.

Betonowa kładka liczy 130 metrów długości, ma układ ramowy, trójprzęsłowy. Służy mieszkańcom i turystom przez cały rok.  Latem pieszym i rowerzystom, zaś zimą - do rozgrywana biegów narciarskich.

Takie węzły komunikacyjne będą również w Miliku-Legnava i w Andrzejówce (Ługi)-Mały Lipnik, gdzie powstaną kładki na Popradzie. Oprócz tego na trasie wybudowane zostaną miejsca obsługi, z wiatą, stojakami na rowery oraz samoobsługową stacją napraw. 

Obecnie pasjonaci turystyki rowerowej oraz odwiedzający Muszynę mają obecnie do dyspozycji  blisko 230 km oznakowanych szlaków rowerowych prowadzących przez tę gminę.

Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku oznaczony kolorem czerwonym 33-kilometrowy Rowerowy Szlak Wód Mineralnych prowadzący przez najciekawsze miejsca Muszyny-Złockie oraz Żegiestowa-Zdroju.

(MK) fot. wizualizacja UMiG MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI