Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/11/2023 - 10:55

Kolejna część Nowego Sącza skazana na komunikacyjny paraliż. Już za kilka dni zamkną następną ulicę

Zamknięta przy torach ulica Kolejowa, zamknięte skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną, wyłączone z ruchu ulice Mickiewicza oraz Lenartowicza…z powodu modernizacji linii Nowy Sącz-Chabówka, kierowcy skazani są na korki i objazdy. W godzinach komunikacyjnego szczytu trzeba zacisnąć zęby na Węgierskiej, Grunwaldzkiej, także Szwedzkiej. Teraz koszmar za kółkiem czeka nie tylko mieszkańców Wólek, ale także osiedla Świętej Heleny. Już za kilka dni na pięć miesięcy zostanie zamknięty fragment ulicy Starowiejskiej, gdzie będzie budowany nowy wiadukt.

Zaciskanie zębów za kółkiem w Nowym Sączu

Żeby można było w niecałą godzinę dojechać  po torach do Krakowa, najpierw trzeba zacisnąć zęby za kółkiem w Nowym Sączu, bo na dwa lata została zamknięta część ulicy Kolejowej, a na dwa miesiące ulica Mickiewicza. W godzinach komunikacyjnego szczytu kierowcy tkwią w korkach na Węgierskiej, Grunwaldzkiej, także Szwedzkiej.

Czytaj też Piechotą, rowerem, z walerianowymi kroplami. Mieszkańcy Nowego Sącza szykują się na najgorsze [WIDEO] [MAPY]

Bedzie ciąg dalszy

Teraz szykuje się ciąg dalszy komunikacyjnego koszmaru dla mieszkańców Chełmca i osiedla Świętej Heleny, bo od 5 grudnia z ruchu zostanie wyłączona część ulicy Starowiejskiej.  Na jak długo?  Do końca kwietnia przyszłego roku.  Przez te pięć miesięcy nad ulicą będzie budowany nowy wiadukt kolejowy, który stanie w miejsce starego, już rozebranego. Nowa konstrukcja dla przejazdu pociągów ma być znacznie większa i szersza. Skorzystają też kierowcy, bo szersza będzie też jezdnia pod wiaduktem.

Czytaj też Wielkie zmiany w Nowym Sączu. Prezydent Handzel ogłosił to dzisiaj [WIDEO] 

Już zostały wytyczone objazdy

Zanim to, co na razie jest tylko budowlanym projektem stanie się faktem, kierowcy są  skazani na objazdy wytyczone  przez miejski zarząd dróg ulicami Krakowską i  Papieską w Chełmcu. Zamkniętym odcinkiem Starowiejskiej będą się mogli poruszać jedynie piesi. Będzie też możliwy dojazd do posesji.

Czytaj też Komunikacyjnego, sądeckiego koszmaru ciąg dalszy. Ani tędy nie przejadą, ani nie przejdą

Czytaj też Postawili pod Nowym Sączem wielką halę, teraz kończą kolejną inwestycję. Budują to aż na trzech hektarach [ZDJĘCIA]

Droga zostanie otwarta dla kierowców na okres świąteczno-noworoczny. Potem znowu zostanie zamknięta od 8 stycznia aż do końca kwietnia. Jednak to nie koniec komunikacyjnej udręki. Kiedy  skończy się budowa wiaduktu nad Starowiejską, zostanie zamknięta ulica Krakowska, gdzie kolej też postawi wiadukt.  Tam droga zostanie całkowicie zamknięta. ([email protected]) fot. jm, MPDziękujemy za przesłanie błędu