Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
04/03/2024 - 07:00

Kolejna część Nowego Sącza skazana na komunikacyjny paraliż. Zamykają następną ulicę. Co się tam buduje? [ZDJĘCIA]

Zamknięta przy torach ulica Kolejowa, zamknięte skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną, wyłączone z ruchu ulice Mickiewicza oraz Lenartowicza…z powodu modernizacji linii Nowy Sącz-Chabówka, kierowcy skazani są na korki i objazdy. W godzinach komunikacyjnego szczytu trzeba zacisnąć zęby na Węgierskiej, Grunwaldzkiej, także Szwedzkiej. Teraz koszmar za kółkiem czeka nie tylko mieszkańców Wólek, ale także osiedla Świętej Heleny. Już na początku tygodnia znowu zostanie zamknięty fragment ulicy Starowiejskiej, gdzie będzie budowany nowy wiadukt.

Zaciskanie zębów za kółkiem w Nowym Sączu

Żeby można było w niecałą godzinę dojechać  po torach do Krakowa, najpierw trzeba zacisnąć zęby za kółkiem w Nowym Sączu, bo na dwa lata została zamknięta część ulicy Kolejowej, a na dwa miesiące ulica Mickiewicza. W godzinach komunikacyjnego szczytu kierowcy tkwią w korkach na Węgierskiej, Grunwaldzkiej, także Szwedzkiej.

Bedzie ciąg dalszy

Teraz szykuje się ciąg dalszy komunikacyjnego koszmaru dla mieszkańców Chełmca i osiedla Świętej Heleny, bo znowu zostanie wyłączona z ruchu ulica Starowiejska, gdzie ma być budowany  nowy wiadukt. 

Przypomnijmy, że Starowiejska najpierw została zamknięta na początku grudnia, bo  należało rozebrać starą konstrukcję. Po Bożym Narodzeniu ulicę znowu otwarto dla ruchu, ponieważ  kolejnym etapem prac  była przebudowa sieci gazowej prowadzona na poboczach jezdni.

Czytaj też Masakra na lokalnej drodze. Jezdnia jak po trzęsieniu ziemi [ZDJĘCIA]  

Rusza budowa nowego wiaduktu

Ale nie ma rady. Ulicę znów trzeba zamknąć, bo rusza budowa wiaduktu. Nowa konstrukcja dla przejazdu pociągów ma być znacznie większa i szersza. Skorzystają też kierowcy, bo szersza będzie też jezdnia pod wiaduktem.

Zanim to, co na razie jest tylko budowlanym projektem stanie się faktem, kierowcy są  skazani na objazdy wytyczone  przez miejski zarząd dróg ulicami Krakowską i  Papieską w Chełmcu.

-  Zamkniętym odcinkiem Starowiejskiej będą się mogli poruszać jedynie piesi. Będzie też możliwy dojazd do posesji – mówi Piotr Hamarnik z biura prasowego Polskich  Linii Kolejowych, które realizują inwestycję. Znak drogowy z zakazem wjazdu pojawi się w poniedziałek, 4 marca.

Czytaj też Cuda się zdarzają? Zamiast podwyżki szykuje się obniżka. Będziecie zadowoleni

czytaj też Czy w ten weekend wygra wiosna w Nowym Sączu? Synoptycy już to wiedzą

Do kiedy kierowcy będą skazani na utrudnienia?

– Do końca kwietnia  wyjaśnia Harmarnik i dodaje, że w maju ma ruszyć przebudowa ulicy  Krakowskiej. Tam z kolei  trzeba obniżyć korytarz  jezdni, na którym zostanie zbudowany przystanek kolejowy Nowy Sącz-Chełmiec. W miejscu, gdzie jeszcze do niedawna były tory Krakowska ma zostać zamknięta dla ruchu na dwa lat. ([email protected]) fot. Piotr Hamarnik, jm

Ryszy budowa nowego wiaduktu na ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu
Od 4 marca część ulicy zostanie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia potrwają do końca kwietnia


Dziękujemy za przesłanie błędu